Ta vikend v Ljubljani: Planet kock

Največja razstava LEGO kreacij v Sloveniji je ponovno tu! KupiKocke v sodelovanju s Kocke klubom in z zunanjimi partnerji ter razstavljavci iz vse Evrope pripravlja nepozabno LEGO doživetje!

Planet kock 2024

13. in 14. aprila bo na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani potekal dogodek za vse LEGO navdušence! V soboto med 10. in 18. uro in v nedeljo med 10. in 16. uro boste lahko uživali na dogodku Planet kock.

Pester program

Poleg ogleda raznovrstnih LEGO kreacij tematik City, StarWars, Western, Technic poligon, Friends, … boste lahko svoje prste in misli zabavali v LEGO igralnicah. Če vam niti to ni dovolj, boste lahko tekmovali z LEGO Technic vozili ter obiskali LEGO bazar.

Posebno dogajanje

Letos boste lahko prisostvovali predstavitvi BuWizz kocke s polnilno baterijo, ki omogoča daljinsko upravljanje vaših LEGO Technic vozil, vlakov in ostalih kreacij s pametnim telefonom. Prisotna pa bo tudi ekipa Zavoda 1-2-3. Ta vam bo nudila predstavitev LEGO robotike Mindstorms in drugih zanimivih LEGO education programov.

Nakup vstopnic in cena

Do 12.4. lahko vstopnice kupite še online, po tem datumu pa samo še na dogodku samem. Za družinsko vstopnico boste odšteli 25 €. Več o cenah in programu, boste našli na TEJ POVEZAVI.

 

Foto: Planet kock

PREBERITE ŠE: Ideja za izlet: Med tulipane, narcise in dinozavre v Arboretum Volčji Potok

Iščete navdih, kam na oddih? TUKAJ preverite odlično znižano ponudbo destinacij za vaš naslednji najljubši dopust – po Sloveniji ali pri naših sosedih.

 

Ideje za dom, ki bodo navdušile popotnike

Če so potovanja velik del vašega življenjskega sloga in navdiha, jih lahko vključite tudi v svoj dom. Obris zemljevida sveta lahko preslikate na vse mogoče dele pohištva in stanovanja, od minimalističnih obrisov na stenah, do posteljnih pregrinjal s potiskom našega planeta.

Odslužene kovčke starih staršev, ki niso več uporabni za potovanja, vseeno pa nosijo veliko spominov in imajo za seboj preveč zgodb in kilometrov, da bi jih kar tako zavrgli, lahko preoblikujete v stenske police ali klubske mizice. Iz starega globusa, ki se mu je zlomilo stojalo pa lahko izdelate vandrovski lestenec. Zbrali smo nekaj idej za dom, ki bodo pisane na kožo predvsem ljubiteljem potovanj.

 

 

Foto: Unsplash, Instagram

PREBERITE ŠE: 5 najboljših popotniških nasvetov, ki bodo izboljšali vaše potovanje

Otok Krk, ko tam ni turistov: Zanimivosti, ki vas bodo presenetile

Otok Krk poleti? Slovenci postavljamo rekorde po številu registriskih tablic v kolonah po otoku. To seveda ni nobena skrivnost. Kot tudi ni posebej nenavadno, da v hladnejšem delu leta ni gneče. Kaj pa otok Krk pozimi? To je skrivnost, ki jo lahko odkrijete. 

Otok Krk – pozimi zmagajo ovce

Bučanje valov ob neobljudene skale, zavijanje burje v krošnjah borovcev in kriki galebov – na praznih plažah. Ja, to je mogoče.  V mesecih zatišja je na otoku več ovc kot ljudi. Zakaj se ne bi tudi pozimi odpravili na otok Krk in si denimo privoščili piknik na najlepši, a prazni plaži. Morda vas sreča le čreda ovc.

Sami na najbolj romantični plaži

Vela plaža v Baški je ena najlepših na Krku in tudi največja. Le šest kilometrov stran pa se nahaja bolj skrita, plaža Vela Luka, do katere lahko pridete po večurnem sprehodu po planinski poti. Ta plaža je bila zaradi izoliranosti nekaj let nazaj razglašena kot najbolj romantična plaža.

Otok Krk – več prednosti zimskega obiska

Parkiranje je izven sezone brezplačno in seveda so parkirna mesta v središčih mest (Krk, Malinska, Baška …) prazna. In seveda ni nadležnih komarjev in os, odveč je celo strah pred črno vdovo ali strupenimi kačami. Zato je zimski čas idealen za pohajkovanje po otoku, ki ima zelo dobro označene vse pohodniške poti. Odpravite se lahko na planino Mesec ali Veli Vrh. Z domačini se boste morda zapletli v pogovor in odkrili kakšno novo lokalno skrivnost, ki vam bo prav prišla tudi v poletnem času.

Tudi za ljubitelje gobarjenja

Hribi Krka so med Slovenci tudi zelo priljubljeni zaradi gobarjenja. Lokalni prebivalci niso kaj prida ljubitelji gobarjenja, zato ostaja po deževju v gozdovih otoka veliko nepobranih gob.

Raj za spuščanje zmajev

Če ga boste jeseni ali pozimi obiskali s svojimi otroci, nujno s seboj vzemite tudi zmaja. Na plaži v Čižićih, ki je znana po zdravilnem blatu, je takrat zelo vetrovno. Veter je običajno stalen in ne spreminj pogosto smeri. Plaža je varna za igro otrok in njihovo raziskovanje.

Doživite otok Krk v enem najlepšem hotelu otoka

Otok Krk se splača obiskati v vseh letnih časih. In da vam bo morda malce lažje, lahko svoj oddih preživite v enem najlepšem hotelu otoka – po ugodni ceni. 

Iščete navdih, kam na oddih? TUKAJ preverite odlično znižano ponudbo destinacij za vaš naslednji najljubši dopust – po Sloveniji ali pri naših sosedih.

Foto: Pixabay, Megabon

Preberite še: Otok Krk: Tega zagotovo niste vedeli o tem priljubljenem otoku

 

Ideja za izlet: zimska idila in sankanje v dolini Tamar

Ste ljubitelj snega pa to leto nikakor ne pridete na svoj račun? Priporočamo vam izlet v Tamar, kjer vas bo pričakala prava snežna idila.

Izlet v Tamar je zagotovo en izmed bolj priljubljenih v vseh letnih časih. Tamar velja za eno bolj obiskanih dolin v Triglavskem narodnem parku. Poleg čudovite narave, je razlog zagotovo tudi lahka dostopnost. Zaradi razmeroma položne poti, je pot primerna tudi za družine z majhnimi otroki.

Kako na izlet do doline Tamar

Če se na izlet odpravljate z avtom, je najlažje, če avtocesto zapustite na izvozu za Kranjsko Goro in se peljete naprej do Rateč. Tam zavijete levo proti Planici. V Planici imate na voljo ogromno parkirišče, za katerega boste plačali 2,5 evra na dan. Pot je od Rateč naprej tudi dobro označena.

Razlogi za izlet:

#1 Lahka, označena pot

Za vašo pot do Doma v Tamarju lahko izberete eno izmed dveh poti, ki vodita do koče. Na začetku se poti razcepita na levo in desno. Leva je pozimi namenjena pohodnikom, desna pa tekačem na smučeh. Zahtevni sta obe enako, je pa leva bolj sončna. V vsakem primeru boste večino časa hodili po gozdu. Pot je zelo primerna tudi za otroke, ki že samostojno hodijo. Do koče boste potrebovali približno dobro uro, izlet pa ne bo prenaporen.

#2 Aktivnosti po poti

Pot je pozimi idealna za sankanje, tudi zato, ker se ne utrudite preveč, ko sani za seboj vlečete do cilja. Na nekaterih delih je potrebna pazljivost zaradi ledu, tam priporočamo uporabo derez. Na vrhu pri koči si lahko privoščite domače kosilo, dovolj pa bo tudi prostora za otroško igro. Če ne bo preveč snega, boste videli tudi igrišče.

#3 Raziskovanje doline Tamar

Če boste na koncu poti še vedno polni energije, se lahko odpravite raziskovat enega od bližnjih slapov. Na izbiro imate slap Črna voda ali Nadiža. Do obeh je približno 20 minut hoje. Je pa pot do Črne vode manj strma.

Ker pa je v okolici Kranjske Gore veliko možnosti za izlete, vam priporočamo, da si vzamete cel vikend za raziskovanje.

Foto: Unsplash

Preberite si še druge predloge za izlete v okolici:

Ideja za izlet: Kranjska Gora, Zelenci, jezero Jasna in dan za hedonizem

Iščete navdih, kam na oddih? TUKAJ preverite odlično znižano ponudbo destinacij za vaš naslednji najljubši dopust – po Sloveniji ali pri naših sosedih.

 

Sankanje: TOP 5 sankališč v Sloveniji za adrenalinske navdušence

Sankanje postaja vedno bolj priljubljena alternativa smučanju in super ideja za adrenalinsko preživeto popoldne za vso družino.

Za spust po belih strminah ne potrebujemo veliko, le sanke in topla oblačila. Pri večini sankališč vas bo v bližini čakala tudi koča s toplimi napitki in domačimi jedmi.

Preverite, katerih 5 slovenskih sankališč je vredno obiskati.

Ljubelj

Cesta, ki se vije do mejnega prehoda Ljubelj je dolgo veljala za eno najlepših v Evropi. Sankanje je organizirano podnevi kot tudi ponoči, urejen pa je tudi prevoz na Ljubelj z Bleda. Proga je dolga celih 2.500 metrov, dogodivščina pa bo trajala dobri dve uri.

Sankanje na Jezerskem

Čudovita pokrajina skrita med Kamniško-Savinjskimi Alpami ponuja pravi sankaški raj. Najbolj priljubljen je spust z Malega vrha. Organiziran izlet se začne v terenskem vozilu, s katerim vas pripeljejo na začetek proge. Med vožnjo boste lahko opazovali Jezersko v dolini in okoliške vrhove. Gre se za sankališče v zasebni lasti, kjer je varnost na prvem mestu.

Gozd Martuljek

Čisto blizu Kranjske gore boste našli prvo osvetljeno sankaško progo v Sloveniji, ki velja tudi za eno izmed najlepših. Čakala vas bo 2.500 metrov dolga proga, ki ni prestrma in tako primerna tudi za tiste, ki jim adrenalin ne teče po žilah. Na vrh vas pripeljejo kar z motornimi sanmi ali terenskimi vozili. Nudijo pa tudi možnost nočnega sankanja.

Sankanje na Krvavcu

Če iščete sankališče kot izgovor za hiter pobeg iz prestolnice, vam priporočamo Krvavec. Poleg smučišča Krvavec nudi tudi nočno sankanje ob petkih in sobotah zvečer. Med zimskimi počitnicami pa se boste lahko sankali vsak dan. Na začetek proge se boste lahko pripeljali z žičnico, število voženj pa je neomejeno.

Velika planina

Poleg pastirskih koč in osupljivih razgledov najvišja pašna planina pri nas ponuja tudi 2.400m dolgo sankališče. Našli ga boste ob dvosedežnici Šimnovec, ko se stemni. Takoj ob sankališču vas bo čakala koča, ki nudi domače dobrote. Pazite le, da ne zamudite zadnje nihalke, ki v dolino odpelje ob devetih zvečer.

Seznam najlepših sankališč imate, zdaj pa samo še stiskamo pesti, da nas čim prej preseneti obilica snega! Do takrat pa nabrusite sani.

Foto: unsplash

Preberite še:

Najboljša smučišča v naši bližini

VANDRAJ PODARJA: Sladice iz Budimpešte

Prišel je čas decembrskih obdarovanj! Vandraj bo tokrat med svojimi bralci razdelil DVE kuharski knjigi z najboljšimi recepti iz bogate budimpeštanske in madžarske tradicije.

Že poznate sladko plat Madžarske? Ulice madžarskih mest so polne kavarn in slaščičarn. Če vas bo v prazničnem decembru odneslo na izlet v Budimpešto, pa se le pripravite na pojedino! V kuharici Sladice iz Budimpešte in močnate dobrote madžarske kulinarike iz založbe Totaliteta, boste našli kup idej, kaj vse od madžarske kulinarike morate preizkusiti. Če že ne na izletu, pa v domači kuhinji!

Za prste obliznit: Recepti nekdanjega predsednikovega glavnega kuharja

Na primer slastno torto Doboš, ki krasi tudi naslovnico knjige in kostanjev pire, pa slane prigrizke. Ne pozabite tudi na zavitke – na primer višnjeve ali tople sladice. Nam se sline najbolj pocedijo ob orehovih palačinkah, mareličnih cmokih in kurtoših, večna uspešnica pa so tudi kokosove kroglice ali sladki krhki flancati.

Avtor kuharske knjige Tamás Bereznay je pravi ambasador madžarske kulinarike, kot nekdanji predsednikov glavni kuhar pa verjemite, da dobro ve, kaj pomeni ustvariti sladico, ki bo vedno navdušila.

Kako je kuharica lahko vaša?

Kaj morate storiti, da eno od kuharic dostavimo na vaš dom? Navodila so preprosta.

  1. Skočite na naš Facebook profil (kliknite tukaj),
  2. če še niste, všečkate Vandraj na Facebooku,
  3. všečkate objavo Sladice iz Budimpešte ter
  4. v komentarju pod objavo označite osebo, s katero bi najraje pojedli slavno madžarsko tortico.

Sodelujete lahko do četrtka, 6. 12. 2018 do 12. ure, ko bomo izbrali dva srečneža, ki prejmeta kuharsko knjigo Sladice iz Budimpešte in močnate dobrote madžarske kulinarike iz založbe Totaliteta. Držimo pesti!

 

Foto: Shutterstock, Vandraj

Vse pravice pridržane. Vandraj 2016. Pogoji spletne strani Piškotki COPYRIGHT © 2016 MODERNA VENTURES SA, VIA RONCO NUOVO 11B, 6949 COMANO, ŠVICA.