Kako bodo izgledala letališča leta 2040?

Tehnologija iz dneva v dan presega meje mogočega in kar se je še pred 20 leti zdelo popolnoma nemogoče, je danes lahko nekaj popolnoma vsakdanjega. Z leti pa se razvijajo tudi letališča in lajšajo proces potovanja. Samo pomisli, kako močno je potovanje ljudem približal  internet.

Podjetje z letališkimi hotelskimi kapacitetami Airport Parking and Hotels (APH) je ustvarilo vizijo, kako naj bi letališča izgledala v letu 2040. Predvidevajo, da bo potovanje veliko bolj prilagojeno in prijazno potnikom, saj bodo s pomočjo tehnologije, ki jo danes zaenkrat uporabljamo v medicini, občutno pospešili in olajšali vkrcavanje pa tudi izkrcavanje z letala.

letalisce

Varnostni pregled brez čakalnih vrst

Največ časa na letališčih ponavadi izgubimo, ko čakamo na check-in. Vsak potnik se mora iz varnostnih razlogov sprehoditi skozi detektor kovin in skozi scanner zapeljati svoje kovčke, ki jih morajo nekateri nato odpreti za podrobnejši pregled. Skratka, v izogib nevarnim situacijam na letalu, lahko na letališču izgubimo kar nekaj živcev.

PREBERI ŠE // 10 najboljših letališč na svetu

Leta 2040 bo drugače. Letališča bodo imela molekularne varnostne scannerje, skozi katere se bomo sprehodili, ti pa bodo neverjetno hitro in podrobno pregledali naša telesa in prtljago. Tako se bomo izognili čakanju v vrstah, napoved prihodnosti pa je zelo mogoča, saj se te naprave danes že uporabljajo v medicinske namene.

letalll

Potnih listov, check-in obrazcev ter letalskih kart ne bomo več izgubljali

Neprestano preverjanje check-in obrazca, letalske karte ter potnega lista ali osebne izkaznice zna biti precej mučno in lahko povzroči veliko stresa. Marsikomu se je verjetno že zgodilo, da je med čakanjem na letališču založil enega od dokumentov ter sebi in svojim sopotnikom povzročil mini paniko. Leta 2040 bo vkrcavanje precej preprostejše, saj bo vsak potnik imel biometrični žeton za identifikacijo, ki bo služil kot enoten zapis potnega lista in letalske karte.

letall

Čas, ki bi ga sicer preživeli čakajoč v dolgih vrstah na varnostne preglede, bomo tako lahko uporabili za pogovor z virtualnimi asistenti na letaliških ekranih, ki bodo tekoče govorili več jezikov sveta ali pa za nakupovanje v duty-free trgovinah.

PREBERI ŠE // Pet aplikacij za lažje potovanje

S pomočjo biometričnih scannerjev, kot je na primer ekspresni identifikacijski pregled očesa, bomo tako lahko potovali hitreje in bolj udobno, lažji pa bo tudi končni prevzem prtljage, saj bomo s pomočjo GPS sledilnikov in aplikacije na mobilnih telefonih hitreje locirali tudi svoje kovčke.

letal

Letališča prihodnosti bodo tudi bolj ekološka in učinkovita, letala pa bodo tišja in sestavljena iz biorazgradljivih materialov.

Foto: APH

Vse pravice pridržane. Vandraj 2016. Pogoji spletne strani Piškotki COPYRIGHT © 2016 MODERNA VENTURES SA, VIA RONCO NUOVO 11B, 6949 COMANO, ŠVICA.