Benetke: Nemška turista zaradi kave oglobili za tisoč evrov in ju izgnali iz mesta

Benetke uvajajo vse strožje zakone za turiste, krišitelje pa tudi pridno globijo. Tokrat sta imela zelo drag izlet v Benetke mlada Nemca.

Benetke se utapljajo v turistih, da bi mesto ohranili karseda takšno, kot je že stoletja, se oblasti v mestu poslužujejo vedno strožjih ukrepov. Tokrat so poskrbeli, da si bosta izlet v Benetke zelo dobro zapomnila 32-letna Nemka in 35-letni Nemec.

Najdražja kava v Benetkah? 950 evrov!

Nemška turista sta se odločila, da si bosta kavo skuhala kar na plinskem kuhalniku. Pa ne kar kjerkoli. Ampak na stopnicah ob znamenitem mostu Rialto! Rialto je najstarejši od štirih mostov, ki segajo čez Canal Grande in ena najbolj obiskanih znamenitosti v slavnem mestu na vodi.

Očitno se nista zavedala, da so v Benetkah sprejeli zakonodajo, ki določa številne kršitve javnega reda in miru, vključno s pikniki ob določenih znamenitostih. Ob teh priljubljenih točkah je prepovedano tudi sedenje na tleh. Ne tolerirajo tudi kopanja v kanalih, razgaljanja in nočnega pitja alkohola na ulici. Več o novih prepovedih v Benetkah preberite TUKAJ.

Zanimivo je, da so njuno dejanje obsodili prav njuni sorojaki, saj so policiste o tem obvestili prav drugi nemški turisti. Policisti so Nemki izrekli globo v višini 300 evrov, njemu pa za 650 evrov ter ju pozvali, naj zapustita mesto.

Beneški župan Luigi Brugnaro je ob tem povedal: “Benetke je treba spoštovati. Nevljudni ljudje, ki prihajajo sem in počnejo, kar se jim zljubi, to morajo razumeti. Zahvaljujoč lokalnim policistom bodo kaznovani in odstranjeni.” 

Zaradi masovnega turizma v Benetkah tudi vstopnina

Benetke vsako leto obišče okoli 30 milijonov ljudi. Zaradi gneče in nespoštljivih turistov pa so lokalne oblasti med drugim uvedle tudi vstopnino za dnevne obiskovalce, ki znaša do 10 evrov na dan.

FOTO: Shutterstock

Preberite še:

Benetke: Po novem do 500 evrov kazni za turiste, ki se ne znajo obnašati

Kje v Evropi vas na skiroju lahko doleti kazen?

Električni skiroji so zadnjih nekaj let postali prava uspešnica med sodobnimi prevoznimi sredstvi. Celo do te mere, da so s pločnikov začeli izrinjati pešce. V Barceloni so jih že prepovedali, prepoved električnih skirojev na pločnikih pa bodo od septembra naprej uvedli še v Franciji.

Globa za vožnjo po pločniku: 135 evrov 

Po oceni francoskega ministrstva so električni skiroji preplavili območja za pešce, ki jih je treba sedaj zaščititi. Ministrica za transport Elisabeth Borne je za Le Parisien v dejala, da bo od septembra vsakomur, ki se bo po pločniku vozil z električnim skirojem in drugimi podobnimi električnimi prevoznimi sredstvi, grozila kazen v višini 135 evrov.

Namesto pločnika bodo morali uporabljati cesto ali kolesarske poti, tako da pešci ne bodo več potisnjeni ob stene, je dodala. Glede na ocene je Parizu trenutno na voljo za izposojo okoli 15 tisoč električnih skirojev. Glede na trend pa naj bi jih bilo do konca leta 40 tisoč.

Kazni tudi za neprimerno parkiranje skirojev

Pariška županja Anne Hidalgo je že predstavila ukrepe, s katerimi bi zaščitili pešce pred električnimi skiroji. Med drugim nameravajo uvesti kazni za neprimerno parkiranje skirojev. Da bi omili ta problem pa bodo zgradili tudi parkirna mesta.

S kaznimi sledi tudi Berlin

Strožja pravila za električne skiroje nameravajo uvesti tudi v Berlinu, v turistični Barceloni pa so izposojo tovrstnih skirojev popolnoma prepovedali.

Foto: Shutterstock

Nizozemci s kaznimi nad uporabo telefonov na kolesih

Če ste že kdaj raziskovali Amsterdam, vam je jasno, da je kolo kralj prevoznih sredstev, na katerega prisegajo Nizozemci.

Poletje, zima, sonce, dež ali sneg, Nizozemci kolesarijo kjerkoli in kadarkoli. Čeprav jih je 17 milijonov, imajo Nizozemci kar 23 milijonov koles! Ta so zanje podaljški telesa, podobno, kot so to postali tudi pametni telefoni. Žal pa vse troje hkrati ne bo šlo.

Nizozemska vlada je predstavila predlog zakona, s katerim bodo prepovedali uporabo telefonov tudi na kolesih. Predlog predvideva 230 evrov globe za kršitelje, ki bi na kolesu telefonirali, pisali sporočila, fotografirali, oziroma ga kakorkoli uporabljali – razen s pomočjo sistema za prostoročno komuniciranje.

Uporaba mobilnih telefonov v prometu – tako med vozniki avtomobilov, motoristi, pešci in kolesarji – predstavlja vedno večjo nevarnost. Kar ena od petih nesreč, v katere so bili vpleteni mladi, naj bi se zgodila zaradi uporabe telefona.

Zakon, ki ga morajo sicer še potrditi, naj bi začel veljati julija 2019.

Foto: Unsplash

PREBERITE ŠE:

V Firencah ne smete več jesti na ulici (tudi sladoleda ne)

Vse pravice pridržane. Vandraj 2016. Pogoji spletne strani Piškotki COPYRIGHT © 2016 MODERNA VENTURES SA, VIA RONCO NUOVO 11B, 6949 COMANO, ŠVICA.