Top 10 idiličnih izletov za zimske dni

Gremo na sneeeeeeg! Za vas smo na kup zbrali nekaj najljubših zimskih izletov v naši bližini, ki ponujajo nešteto imenitnih razgledov.

#1 Nočno sankanje na Veliki planini

Nočno sankanje na Veliki planini bo v sezoni 2024 organizirano ob petkih in sobotah. V ceno vozovnice za nočno sankanje je vključena tako povratna vožnja z nihalko kot tudi neomejeno število voženj s sedežnico, ki obratuje do 19:45. Nihalka obratuje do 21.00, prav tako sta odprta tudi gostišče Zeleni rob ter okrepčevalnica Skodla. Proga je dolga 2,5 kilometra, je razsvetljena, označena ter zaščitena. V času nočnega sankanja je na sankališču prisoten tudi nadzornik ter reševalec.  Če svojih sani nimate, si jih lahko izposodite na Veliki planini z vnaprejšnjo rezervacijo na booking@velikaplanina.si. Več podrobnosti TU. 

#2 Drsanje v Ljubljani in okolici

Prednost izletov na pokrita drsališča je, da so izvedljivi v vsakem vremenu. TUKAJ smo zbrali nekaj trenutno odprtih drsališč v Ljubljani in njeni bližnji okolici.

#3 Kranjska Gora

Kranjska Gora se pozimi spremeni v pravo alpsko vasico, ki vam na vsakem koraku odkrije kaj novega. Če se tja odpravite na vikend izlet, si lahko privoščite smučanje ali sankanje, za enodnevne izlete pa priporočamo obisk Jezera Jasna in Zelencev. Če boste šli za več dni, kakšnega od njih izkoristite tudi za izlet v Tamar – ne pozabite na sani za pot nazaj! Več o obisku Kranjske gore si lahko preberete TUKAJ.

#4 Slap Peričnik

Izlet na Slap Peričnik je prav posebno doživetje, saj se pozimi spremeni v ledeno skulpturo (če so le prave temperature). Našli ga boste v alpski dolini Vrata, ki je tudi odlična izhodiščna točka za Očaka. Ob pogledu na zaledenel slap se boste zagotovo še bolj zavedali, kako lepa je Slovenija! Več si lahko preberete TUKAJ.

#5 Mojstrana

Mojstrana se vsako leto lahko pohvali s čisto pravim ledenim kraljestvom. Ledene atrakcije so prava izbira za celo družino, saj bo vsak našel nekaj zase. Več si lahko preberete TUKAJ.

#6 Belopeška jezera

Laghi di Fusine ali Belopeška jezera poznamo tudi kot Mangartska, Fužinska ali Klanška jezera. Priljubljena točka za obisk sta predvsem dve veliki jezeri, ki odpirata imenitno kuliso. Nad zelenomodrimi jezeri se dvigajo mogočni vrhovi, med njimi Mangart in Ponce. Najdete jih nedaleč od Rateč in tromeje, kmalu zatem ko iz smeri Kranjske Gore zapustite Slovenijo in prečkate mejo z Italijo. Več o tem izletu preberite TUKAJ.

#7 Klevevž

Klevevž se nahaja na Dolenjskem in je čisto pravi naravni topli vrelec. Je kot nalašč za vse avanturiste in ljubitelje narave. Pozimi boste lahko zelo jasno videli kako se iz vrelca dviguje para, zaradi temperaturne razlike. Termalna voda Klevevške toplice ima na površju nekje 24 stopinj Celzija, zato ne pozabite na kopalke! Ker pa v okolici ni urejenega kopališča, vam priporočamo, da topla oblačila prinesete s seboj. Več o tem skrivnem vrelcu si lahko preberete TUKAJ.

#8 Pot med Krošnjami

Na Pohorju leži Pot med krošnjami, kjer boste iz 35 metrov visokega stolpa lahko občudovali okolico. Prvi del poti nad krošnjami je dolg približno pol kilometra in visok do 20 metrov. Na koncu pridete do 35 metrov visokega stolpa, ki nudi dihjemajoče razglede. Pot med krošnjami je primerna za vse generacije, kot tudi za invalide na vozičkih, saj ni stopnic. Več o pohorski razgledni poti si lahko preberete TUKAJ.

#9 Sankališča po Sloveniji

Sankanje je odlična zimska aktivnost za družine. Od majhnih hribčkov v naselju do organiziranih večjih sankališč. Tukaj (klik) najdete seznam petih destinacij za sankanje z otroki v Sloveniji.

#10 BONUS – velja le ta konec tedna! Snežni gradovi kralja Matjaža v Črni na Koroškem

Konec januarja se vrača tradicionalna prireditev Gradovi kralja Matjaža, tekmovanje ekip v gradnji snežnih gradov in snežnih skulptur. Gradovi kralja Matjaža, že 32. prireditev njegovemu visočanstvu v čast, bo potekala v med 26. in 28. januarjem 2024 v Črni na Koroškem. Pestro zimsko dogajanje zadnji vikend v januarju se bo odvilo na Matevžavih travnikih pod stadionom v centru Črne na Koroškem. Več podrobnosti o dogodku najdete TU. 

Foto: Unsplash

PREBERITE ŠE: Izlet v idilo: Ledeno kraljestvo v Mojstrani in magični slap Peričnik

Iščete navdih, kam na oddih? TUKAJ preverite odlično znižano ponudbo destinacij za vaš naslednji najljubši dopust – po Sloveniji ali pri naših sosedih.

5 top sankališč v Sloveniji: Kam na sankanje z otroki?

Sankanje je odlična zimska aktivnost za družine, saj je zabavna, enostavna in varna. V Sloveniji boste našli veliko krajev primernih sankanje. Od majhnih hribčkov v naselju do organiziranih večjih sankališč  Tukaj pa je seznam petih najboljših destinacij za sankanje z otroki v Sloveniji:

Kranjska Gora

Ta gorska vas je znana po svojih smučarskih progah, pa tudi po sankališču. Sankališče je prilagojeno za otroke in ločeno od smučišča. Po dnevu sankanja ali vmes, za odmor, se družine lahko sprostijo na enem od bazenov v kranjskogorskih hotelih, se okrepčajo v eni od številnih gostiln ali pa se sprehodijo do Zelencev, jezera Jasna ali Planice in Tamarja. To bo popolno sankanje z otroki!

Mariborsko Pohorje

Smučarski center Pohorje se nahaja v bližini mesta Maribor in je super izbira tudi kot sankališče. Od manj zahtevnih do daljših prog, boste na Pohorju našli sankališče, ki bo primerno za vas. Ne pozabite na sprehod po centru Maribora za piko na i sankaškemu dnevu.

Kope

Kope se nahajajo v bližini mesta Celje in so ena od najbolj priljubljenih destinacij za zimske športe v Sloveniji. Ta smučarski center ponuja več kot 30 km smučarskih prog za vse ravni znanja, od začetnikov do naprednih smučarjev. Prav tako ponuja tudi sankališče, kjer se lahko družine sprostijo in se zabavajo. V bližini smučarskega centra se nahajajo tudi različne restavracije in bari, kjer lahko družine kaj dobrega pojedo in se sprostijo po dnevu na snegu.

Cerkno

Smučarski center Cerkno je znan po svojih modernih napravah in kvalitetnih smučarskih progah. Obstaja več smučarskih prog, ki so prilagojene za otroke, kot tudi tečaji smučanja. Hkrati pa se v Cerknem lahko cela družina zabava na sankanju.

Rogla

Poleg čudovitega smučišča, vas bodo navdušile toplice, spa in wellness center, ki so na voljo v bližini. Rogla je s svojo dodatno ponudbo idealna destinacija za zimski družinski izlet. Družine lahko uživajo v smučanju, sankanju, pohodništvu in se sprostijo v termalnih kopelih ali spa centru. Na Rogli se vsako leto odvijajo tudi različni športni dogodki, kot so tekmovanja v smučanju, tek na smučeh, tekmovanja v sankanju, ….  Za družine, ki želijo doživeti nekaj več, je to idealna priložnost, da se pridružijo živahnemu vzdušju.

Foto: Shutterstock

PREBERITE ŠE: Ideja za zimski izlet z otroki: Belopeška jezera

Iščete navdih, kam na oddih? TUKAJ preverite odlično znižano ponudbo destinacij za vaš naslednji najljubši dopust – po Sloveniji ali pri naših sosedih.

Izlet v idilo: Ledeno kraljestvo v Mojstrani in magični slap Peričnik

Če ste med tistimi, ki jih zimska idila vedno znova očara, predlagamo izlet na Gorenjsko! In sicer v Ledeno kraljestvo v Mojstrani, od tod pa še malo naprej, kjer se bohoti mogočni slap Peričnik.

Ledeno kraljestvo se razprostira na travniku pred vstopom v sotesko Mlačca v Mojstrani. Kako do tja? Po gorenjski avtocesti do Jesenic – izvoz Hrušica, nato v smeri Kranjske Gore do vasi Mojstrana. Sredi vasi je odcep proti dolinama Kot in Krma, po približno 500 metrih makadamske ceste pri tabli Mlačca zavijete ostro desno, po 100 metrih je parkirišče poleg igrišč za tenis. Od tu dalje pelje pešpot ob potoku in že ste v središču soteske Mlačca.

Ledeno kraljestvo, kjer lahko domišljiji pustite prosto pot

Letošnje Ledeno kraljestvo vabi v svoj objem po kar nekaj zapletih v pretoplem decembru. Zaradi previsokih temperatur namreč niso mogli vzdrževati ledenih skulptur, zato vrat čez praznike sploh niso odprli. Nizke temperature v zanjih dneh pa bodo kot kaže končno dopustile, da Ledeno kraljestvo vendarle oživi in odpre svoja ledena vrata! Ker so precej odvisni od vremenskih razmer predlagamo, da tik pred obiskom najbolj aktualne razmere spremljate na njihovem Facebook profilu (tu).

Foto: Iztok Medja

Sprehodite se po gozdni pravljični poti, ki vodi ob potoku med v led odetimi drevesi, brvmi, potočki, jezerci in vodometi, mimo kapelice in mlina do pravcate male gorenjske vasice s cerkvico. Poseben čar ob večernem obisku ledu dodajo bakle in lanterne. V njihovem soju ledene svečke oživijo, zatrepetajo in zaplešejo, če si le vzamete dovolj časa in to opazite.

Dodali so nove foto kotičke, nekaj preprostih iger za najmlajše in ledeno gugalnico za vse romantične duše. V pravljičnem delu kraljestva se nahaja mistični gozd, ki je postal osrčje zadnjega dela kraljestva. Skozi njega se boste sprehodili do veličastne jelke, ki vas bo pozdravila v slovo.

FOTO: Žiga Vogrin

Slap Peričnik z veličastno ledeno zaveso

Poleg Ledenega kraljestva si lahko ogledate tudi slap Peričnik, ki je oddaljen slabo uro hoda. Del poti sicer lahko premagate še z avtomobilom proti Koči pri Peričniku. Ta stoji nekoliko stran pod slapom. Vsekakor se za izlet primerno obujte in oblecite, saj je sploh v zimskih razmerah pot do slapu zelo spolzka.

Slap Peričnik pravzaprav sestavljata kar dva slapova: 16 metrov visok zgornji in 52 metrov visok spodnji, vendar pa imamo pri opisu največkrat v mislih spodnji Peričnik. Čudovit je v vseh letnih časih, a nekaj prav posebnega je pozimi. Ko zamrzne, namreč ustvari ledeno zaveso in postane zares veličasten.

Obisk Slovenskega planinskega muzeja

Za vse, ki imate radi gore in vas zanima zgodovina alpinizma, je obvezen tudi obisk Slovenskega planinskega muzeja v Mojstrani. Stalna razstava nas aktivno popelje po zgodovini slovenskega planinstva, prikaže varno pot v gorah, svojevrstno doživetje pa ponuja bivak s prikazom nevihte v gorah. Tu se lahko lotite tudi Triglavskega izziva (escapebox), se virtualno popeljete po jeklenici s Triglava ali pa pobegnete iz sobe pobega: Pobeg iz bivaka! Več o urniku in ceniku – tu. 

PREBERITE ŠE: Velika planina: na nočno sankanje in dišeče štruklje!

Iščete idejo, kam na oddih v naši bližini? TUKAJ (klik) vas čaka kup imenitnih ponudb!

 

Ideja za izlet: Slemenova špica, ko se Julijci obarvajo v zlato

Slemenova špica je priljubljena pohodniška tura našega gorstva, s katere se odpirajo čudoviti razgledi. Nekaj prav posebnega je v jeseni, ko se macesni odenejo v imenitno barvno paleto.

Slemenova špica (tudi Sleme) je 1911 metrov visok vrh v Julijskih Alpah. Posebno imenitna je prav jeseni, ko zažari v zlatih barvah, v katere se konec oktobra odenejo viharniški macesni. Ozadje jim delajo mogočni in sivi vrhovi Julijskih Alp.

Občudujete lahko bližnje vrhove Jalovca, Mojstrovke in Ponc. S samega vrha pa se odpre razgled do doline pod Poncami – Planice skupaj s skakalnicami in na okoliške vrhove nad dolino Tamar. Tik pod vrhom so bila nekoč bistveno bolj polna presihajoča jezerca, v katerih se je napajala drobnica – prav tu so posneli tudi nekatere kadre filma Kekec iz leta 1951.

Pot primerna tudi za otroke, ki radi hodijo

Pot je srednje zahtevna in lepo označena, vsekakor pa ne pozabite na primerno pohodno obutev in oblačila, tekočino in malico (in smeti odnesite v dolino), velja pa preveriti tudi vremensko napoved. Pot je primerna tudi za otroke, ki radi hodijo. Parkirate na vrhu prelaza Vršič, od koder potrebujete slabo uro in pol hoje, premagali pa boste 300 metrov višinske razlike. Če se odločite na Slemenovo špico povzpeti iz doline Tamar, boste pri sedlu Grlo naleteli na tisočletni macesen. Ta pot traja kakšni 2 uri, a morate premagati dobrih 800 metrov višinske razlike. (Planinska pot v dolino Tamar je od konca oktobra zaradi poplav, močnega vetra in podrtih dreves začasno zaprta. Pred obiskom preverite trenutne razmere).

Podajšek izleta: turkizno jezero Jasna in Zelenci

Ob vrnitvi v dolino, vas bo ob cesti, ki iz Kranjske Gore vodi na Vršič, pričakalo turkizno jezero Jasna. V zadnjih letih se je tam razvila bogata turistična ponudba, zato poleg sprehoda okoli jezera tam vedno dobite tudi kavo, čaj, kaj močnejšega in kaj za pod zob. Od tod se lahko podate še v mestno jedro Kranjske Gore in naprej do naravnega rezervata Zelenci. Še več idej za izlete na teh koncih pa najdete TU.

Preberite še: Kranjska Gora in top 10 stvari, ki jih morate doživeti v okolici

Imenitne fotografije svojega izleta na Slemenovo špico sta tokrat z nami delila fotografa, velika ljubitelja vrhov in strastna popotnika Anamarija Truden in Žiga Rojs. Njunim foto-dogodivščinam lahko na Instagramu sledite TU (@anamarijatruden) in TU (@rojsziga).

Iščete idejo, kam na oddih v naši bližini? TUKAJ (klik) vas čaka kup imenitnih ponudb!

Kranjska Gora in top 10 stvari, ki jih morate doživeti v okolici

Kranjska Gora je idilična slovenska destinacija za izlet ali daljši oddih, kjer vam zagotovo ne bo zmanjkalo stvari, ki jih lahko počnete. Zbrali smo (vsaj) 10 izletov, razgledov, okusov in dogodivščin, ki jih lahko doživite v tem gorskem biseru.

Zelenci

Turkizni Zelenci in neponovljiva Jasna 

Kranjska Gora ponuja ogromno osupljivih vedut. Iz smeri Kranjske Gore proti Planici se ustavite pri Zelencih in si dovolite trenutek za uživanje v čudovitih turkiznih barvah narave. Podobne barve in še lepši razgled pa vas čakajo pri znanem jezeru Jasna, ki s svojo prenovljeno okolico privablja vse več turistov. Predlagamo, da se iz središča mesta do Jasne odpravite kar peš. Namesto pločnika čisto ob glavni cesti, ki vodi na Vršič, raje zberite nižjo pot, ki vodi tik ob reki Pišnici. Nova pot je bistveno mirnejša, urejena, ob njej pa najdete klopi z razgledom in odličen park, ki bo navdušil najmlajše.

Jezero Jasna

Planica, Tamar in slap Nadiža

Le nekaj kilometrov naprej od mesta se nahaja svetovno znana Planica, kjer se lahko ustavite v Nordijskem centru, se ozrete proti letalnicam ali greste celo na najstrmejši zipline spust na svetu in preletite planiško velikanko, največjo letalnico na svetu. Če vam toliko adrenalina na enkrat ne diši, pa se odpravite na dobro uro in pol dolgo pot do Planinskega doma Tamar. Pot je lahka in zato primerna za otroke, z vami pa gredo lahko tudi psi. V neposredni bližini doma vas pričaka tudi slap Nadiža, vsekakor vreden ogleda.

Na najstrmejši zipline spust na svetu, ki preleti planiško velikanko, največjo letalnico na svetu.

Osupljiv slap Peričnik

Če obožujete stvaritve narave, priporočamo, da si ogledate tudi slap Peričnik, izhodišče zanj je Mojstrana. Slap pravzaprav sestavljata kar dva slapova: 16 metrov visok zgornji in 52 metrov visok spodnji, vendar pa imamo pri opisu največkrat v mislih spodnji Peričnik. Čudovit je v vseh letnih časih, pozimi zamrzne in ustvari veličastno ledeno zaveso, poleti pa se lahko za njim celo sprehodite in se prepustite osvežilnem pršenju, ki ga oddaja mogočna voda. Več o zimskem Peričniku preberite TU.

Slap Peričnik

Obisk Slovenskega planinskega muzeja

Če ste že pri Peričniku, si poglejte še to! Za vse, ki imate radi gore in vas zanima zgodovina alpinizma, je obvezen tudi obisk Slovenskega planinskega muzeja v Mojstrani. Stalna razstava nas aktivno popelje po zgodovini slovenskega planinstva, prikaže varno pot v gorah, svojevrstno doživetje pa ponuja bivak s prikazom nevihte v gorah. Tu se lahko lotite tudi Triglavskega izziva (escapebox), se virtualno popeljete po jeklenici s Triglava ali pa pobegnete iz sobe pobega: Pobeg iz bivaka!

Skok čez mejo na Belopeška jezera

Tik čez italijansko mejo, le nekaj minut vožnje iz Kranjske Gore, pa najdete še en alpski biser. Belopeška jezera, ki so poznana tudi kot Mangartska, Fužinska ali Klanška jezera. Pravzaprav gre za dve glavni večji jezeri v Mangartski dolini nedaleč od Rateč in tromeje. Iz Kranjske Gore se čez mejni prehod Rateče zapeljete proti Trbižu, nato pa na levi sledite tablam za Belopeška jezera, oziroma Laghi di Fusine. Za parkirno mesto boste morali plačati, je pa vredno vsakega razgleda. Več o izletu čez mejo preberite TU. 

V Kranjski Gori boste težko slabo jedli

Kranjska Gora je zadnja leta gostinsko ponudbo dvignila na novo raven. Toplo priporočamo pico v Kotniku ali Boru, odlično meso v Lačnem Kekcu, prestižno razvajanje v Milki ali Mami Mariji, ajdove žgance v Kosobrinu in malo drugačno pehtranovo potico v Pino Alpino.

Podaljšek dogodivščine z nočitvijo

Kranjska Gora z okolico je vsekakor vredna večdnevnega oddiha. Tukaj najdete nekaj idej za nastanitev – KLIK. Naj se raziskovanje začne!

FOTO: Maja Fister

PREBERITE ŠE: Ideja za izlet: Slikovita Dovžanova soteska in zmajevo mesto Tržič

Iščete navdih, kam na oddih? TUKAJ preverite odlično znižano ponudbo destinacij za vaš naslednji najljubši dopust – po Sloveniji ali pri naših sosedih.

V Dubaj z enoletnico in selitev na sončno stran Alp #INTERVJU

Katja Mikoš je Slovenka, ki se je po skoraj 11 letih življenja v Nemčiji s partnerjem, ki je Francoz, preselila nazaj v domovino. Tu bo zdaj odraščala tudi njuna hči Mila, ki je pred kratkim upihnila drugo svečko, v tem času pa je videla že več sveta kot marsikdo med nami. Tokrat smo preverili, kako prijazen za potovanja z enoletnim otrokom je Dubaj, Katja pa nam je zaupala tudi kup imenitnih načrtov, ki jih ima mednarodna popotniška družinica.

Novo poglavje začenjajo s pogledom na Alpe, v Ratečah, kjer so kupili staro hišo z gospodarskim poslopjem in kmetijskim zemljiščem. Tu si bodo ustvarili dom, hkrati pa zagnali tudi turistično dejavnost. To pomeni, da jih boste lahko obiskali kar sami! Katjo smo na Vandraj sicer že gostili (tu), ko je še živela v Nemčiji in po svetu veliko potovala sama s sinom. Odkar se je družina povečala še za eno članico, so velik del Evrope prepotovali v camper predelanem Land Rover Defenderju, Katja in Mila pa sta letos odleteli tudi na potep v Dubaj.

V tokratnem Vandraj intervjuju tako ujamete kup uporabnih nasvetov za potovanje v Dubaj z majhnim otrokom, ki ni nujno pregrešno drago. Pa tudi nekaj namigov, kaj vse si pogledati ob obisku Kranjske Gore, kako za raziskovanje sveta navdušiti vso družino in predvsem – kako v tem karseda uživati.

Na Vandraj smo vas prvič gostili pred štirimi leti, ko ste še živeli v Nemčiji in svet raziskovali v dvojini – s takrat 7-letnim sinom, ki pa je danes že najstnik. V tem času se je tudi vaša mednarodna družina še povečala, velik premik pa je bila tudi selitev nazaj v Slovenijo. Kako veseli ste, da ste nazaj v domovini in kje na sončni strani Alp ste našli svoje mesto?

Oh, v štirih letih se lahko zgodi res ogromno. S partnerjem, ki je sicer Francoz, sva med pandemijo dokončno ugotovila, da severnonemška ravnina ni več za naju. Želja po selitvi je postajala vedno večja, sploh s prihodom najine zdaj dvoletne hčerke. V nekem trenutku sva sicer še kolebala med Francijo in Slovenijo, na koncu pa je prevladalo moje domotožje in dejstvo, da je Charlie vse od prvega obiska dobesedno zaljubljen v našo malo državo. Po letu in pol v Sloveniji lahko rečem, da smo še vedno zelo zadovoljni in selitve nikakor ne obžalujeva, čeprav se seveda najdejo tudi kakšni minusi.

Sicer sem nas videla tudi že v kraški kamniti hiški z bazenom med polji sivke ali pa v kakšnem staromeščanskem stanovanju v centru Ljubljane, a na koncu sva vseeno enoglasno izbrala hribe in pristala v kranjskogorski občini. Sama še predobro vem, kako pomembno je, da se v tuji državi počutiš doma. Posledično sva v veliki meri upoštevala partnerjeve želje. Pomemben faktor je bil seveda tudi čim boljše okolje za vzgojo oziroma odraščanje otrok in mislim, da je okolica Kranjske Gore res idealna za brezskrbno otroštvo v naravi.

Izbira lokacije pa sicer ni povsem naključna. V Kranjski Gori sta se namreč spoznala moja starša, ki sta kasneje tu kupila počitniško stanovanje. V teh koncih sem tako preživela lep del otroštva, srednješolskih in študentskih let, se tu naučila smučat in vzljubila hribe. Zato se tu že od nekdaj počutim malo doma, čeprav sem odraščala v Ljubljani.

Po skoraj 11 letih življenja v Nemčiji zdaj novo poglavje torej začenjate blizu Kranjske Gore – v Ratečah, kjer s partnerjem prenavljata starejšo hišo in začenjata novo poslovno poglavje pod imenom Maison Lenka. Kaj pripravljata in kakšno je razmerje med žulji, sivimi lasmi in trenutki sreče, ki jih je do zdaj prinesel ta projekt? 

Najboljše pri tako velikem koraku, kot je mednarodna selitev je to, da moraš res obrnit nov list in začneš znova na več področjih. In najina velika želja je bila predvsem nova poslovna pot, za katero upava, da nam bo omogočala kvalitetno vsakodnevno družinsko življenje, fleksibilen delovnik in nam hkrati zagotovila dovolj finančne stabilnosti za uresničitev naših popotniških in drugih želja.

V središču Rateč sva tako lansko leto kupila večjo starejšo hišo s pripadajočim gospodarskim poslopjem in dvoriščem, v neposredni bližini pa imamo tudi manjše kmetijsko zemljišče. V enem delu hiše trenutno urejamo stanovanje za nas, v drugih dveh nadstropjih pa bova naslednje leto oddajala tri dvoposteljne sobe in en apartma za 4-6 oseb. Poleg nočitev bova gostom nudila še okusne domače zajtrke, na voljo pa bo tudi nekaj dodatne ponudbe. (Več o projektu najdete TU)

Razmerje med sivimi lasmi in trenutki sreče je trenutno predvsem na račun birokratskih ovir, ki terjajo vse preveč časa, nekako na 50/50, kar je ob takšnem podvigu in v našem trenutnem življenjskem obdobju verjetno povsem normalno. A ker imava jasen cilj in sva se v projekt vrgla pripravljena na različne izzive, sva dovolj motivirana in se osredotočava predvsem na končni izzid.

Kateri so vaši najljubši kotički v Kranjski Gori in okolici? Česa ne smemo izpustiti, ko pridemo v te konce?

Kljub priljubljenosti in obiskanosti je moj najljubši kotiček verjetno kar jezero Jasna. Tam sem res skoraj vsak dan, seveda pa je najlepše zelo zgodaj zjutraj oziroma izven sezone. Priporočam še obisk Zelencev, ogled skakalnic v Planici, pohod v Tamar in Krnico, v dolino Vrat in do slapu Peričnik, po soteski Martuljških slapov, vzpon na Vršič, na Tromejo, do Ingotove koče, po kolesarski poti do italijanskega Trbiža in naprej. Krasni razgledi so s Srednjega Vrha nad Gozdom Martuljkom. Sicer pa ne manjka tudi raznoraznih adrenalinskih aktivnosti. Pa tudi s kulinaričnega vidika ponuja Kranjska Gora z okolico veliko okusnega.

Vmes ste poleg številnih destinacij na drugih kontitentih prečesali tudi velik del Evrope, kjer so vam najbližje road trip in overland potovanja. Kam vse vas je že zapeljal vaš Leni the Landy, v camper predelan LR Defender in katera je vaša najljubša dogodivščina z njim?

Včasih res ni treba na drug konec sveta, da doživite in vidite nekaj nepozabnega in Evropa ponuja celo vrsto prekrasnih destinacij. Naš 4×4 camper nas je od leta 2019 popeljal že v 22 držav. Med najljubše dogodivščine štejeva daljši poletni road trip po Skandinaviji v dvoje in pa naš prvi road trip s takrat 3-mesečno Milo po francoski Normandiji in Bretaniji ter naprej proti jugu ob atlantski obali.

Vaše družinsko življenje je trenutno razpeto med Slovenijo, kjer živite s partnerjem in hčerko, Francijo, ki je partnerjeva domovina in Nemčijo, kjer z nekdanjim partnerjem živi sin. Kako je videti usklajevanje tako mednarodnega družinskega življenja in koliko kilometrov premagate, da uskladite skupen družinski oddih?

Ja to je res izziv, ampak nam trenutno kar dobro uspeva. Tudi zaradi najine časovne fleksibilnosti, ker nimava tistih klasičnih pisarniških služb z omejenim dopustom. Francijo obiščemo 1-2x letno, vsako drugo leto za božično-novoletne praznike in potem še enkrat v toplejših mesecih. Vmes pridejo francoski sorodniki k nam, tako da se vsekakor vidimo nekajkrat letno. S sinom smo skupaj vsako leto po dva tedna v aprilu in oktobru, en mesec med poletnimi počitnicami ter vsako drugo leto za božično-novoletne praznike. Nemške šole imajo sicer datume počitnic razpisane vsaj za tri leta vnaprej, kar nam res omogoči lažje planiranje.

Če počitnice s sinom preživimo v Sloveniji, pomeni to, da samo za pot gor in dol naredimo malce čez 4 tisoč kilometrov, kar je res ogromno. Na leto torej okrog 16 tisoč kilometrov. Pa tudi časovno so štirje dnevi ob vsakem obisku v bistvu namenjeni le prevozu, tako da si naše situacije res ne predstavljam s klasično službo. Ker ni direktne letalske povezave, zaenkrat še ni letel sam. Bo pa letos oktobra prvič pri enajstih letih sam s severa Nemčije prišel z vlakom do Münchna, kjer ga zlahka poberemo in pripeljemo k nam domov še v istem dnevu.

Podobno kot ste pred leti sami potovali s sinom, ste pred kratkim preizkusili tudi z enoletno hčerko. Zakaj ste si za vajin oddih izbrali prav Dubaj?

Res je, letošnjo pomlad se nama s partnerjem zaradi različnih obveznosti časovno ni uspelo uskladiti glede krajšega pobega na lepše, zato sva šli s hčerko kar sami. Ker imam za sabo nekaj let potovanj kot samska mama s starejšim sinom, se mi to ni zdelo nič strašnega. Kljub temu sem bila pri izbiri destinacije morda malenkost bolj izbirčna. Med kriterije sem uvrstila prijetno toplo vreme, manjšo časovno razliko in krajši let s povezavo iz Ljubljane ter dobro zdravstveno oskrbo na cilju. In tako sem se po sistemu izločanja odločila za Dubaj.

Dubaj v prvi vrsti povezujemo z izjemnim luksuzom, pregrešno dragimi avtomobili in arhitekturnimi presežki. A ta nenavaden kraj ima še marsikaj drugega, manj bleščečega in celo poceni. Iz kakšnega zornega kota sta si ga ogledali, koliko časa sta mu namenili in kako sta prišli do tja? 

Priznam, v Dubaj me prav zaradi tega slovesa luksuzne destinacije nikoli poprej niti ni vleklo. Kljub temu vedno pravim, da načeloma ni države, kamor ne bi nikoli šla in zagovarjam miselnost, da se res povsod vedno najde nekaj zanimivega za vsakogar. Tako sva tudi tukaj poleg razkošja in svetovno znanih atrakcij našli kakšne bolj tradicionalne in nebleščeče soseske s popolnoma drugačnim pridihom in vzdušjem. Veliko je tudi aktivnosti in znamenitosti, ki so popolnoma brezplačne. Sicer pa sva oglede kombinirali tudi s poležavanjem na plaži in kopanjem v morju ter bazenu, tako da ni bilo prenaporno. Na račun nočnih letov v obe smeri sva imeli v Dubaju sedem polnih dni s petimi hotelskimi nočitvami. Leteli sva iz Ljubljane preko Istanbula s Turkish Airlines.

Katere so glavne znamenitosti Dubaja, ki jih obiskovalci običajno hočejo odkljukati iz seznama? 

Burj Khalifa (najvišja stolpnica na svetu), Dubai Mall (ogromno nakupovalno središče z akvarijem in podvodnim Zoo),  Burj al Arab (ikonični hotel v obliki jadra), Palm Jumeirah (umetni otočki v obliki palme, kjer najdemo tudi znameniti hotel Atlantis, daljšo promenado, akvarij in vodni park), Dubai Marina (dolga promenada, znana plaža JBR beach, izleti z ladjami ter cel kup restavracij), Sky Views (adrenalinska razgledna ploščad), Miracle Gardens (razkošni vrtovi), Madinat Jumeirah (mini mesto v mestu), soseski Deira in Al Seef (bolj tradicionalni predeli mesta s številnimi tržnicami), Al Fahidi oziroma al Bastakiya (histroična soseska s številnimi muzeji), vožnja po vodnem kanalu Dubai Creek. Potem pa še Dubai Frame, mošeja Jumeirah, Legoland, Muzej prihodnosti, IMG Worlds of Adventure, The global Village (tematski park), Expo City, Aura Sky Pool (spektakularni bazen) in še marsikaj. V glavnem ne bo vam dolgčas, tudi če pridete za dva tedna.

Čeprav gre za načeloma dražjo destinacijo, jo lahko doživimo tudi z manjšim proračunom. Katere ugodne, oziroma brezplačne dogodivščine priporočate za obisk?

Presenetljivo veliko jih je. Od zunaj si lahko ogledate Burj Khalifo in brezplačni vodni šov v parku pred stolpnico (podnevi ali zvečer). Sprehodite se po Dubai Mall, kjer vas čaka ogromna zunanja stena akvarija, skozi katero vidite lepo število morskih živali, brez da dejansko vstopite v akvarij. Sprostite se na javnih plažah in parkih. In napasite oči na različnih soukih, oziroma lokalnih tržnicah. Pretegnite si noge po številnih promenadah in sprehajalnih poteh, obiščite kakšnega izmed brezplačnih muzejev. Za res ugodno ceno se popeljite s tradicionalno leseno ladjico abra po Dubai Creek, za poceni obroke poiščite večje supermarkete z lastnimi kuhinjami in ne pozabite vstopa za največje atrakcije vnaprej rezervirati po spletu, ker je precej ceneje kot kasneje na licu mesta. (Potopis o brezplačnih stvareh, ki jih ponuja Dubaj, preberite TU)

Kako prijazen je Dubaj za potovanje z majhnim otrokom?

Definitivno ena najbolj otrokom prijaznih destinacij! Je varno, čisto, enostavno za samostojne oglede. Na voljo je ogromno hotelov z bazeni oziroma pripadajočimi plažami, pa še cel kup raznoraznih igrišč, parkov in tematskih parkov. Je ravno prav daleč, da ni predaleč in ravno prav eksotično, da ni preveč eksotično. Torej luštno tudi za tiste, ki se z otroki prvič podajajo izven Evrope.

Katera prevozna sredstva ste uporabljali po mestu?

Ker naša gospodična že nekaj časa raje hodi, kot se vozi v vozičku, a peš vseeno še ne zmore daljših odsekov, sva se po mestu večinoma premikali kar s cenovno ugodnimi taksiji. Nekajkrat sva koristili tudi opcijo brezplačnega shuttle busa, ki ga je nudil najin hotel. Sicer pa je priljubljeno prevozno sredstvo tudi metro.

Kaj moramo vedeti o tem koščku arabskega sveta, preden gremo v Dubaj na dopust? 

Kljub svoji modernosti, naprednosti in mednarodnosti je Dubaj v nekaterih pogledih še vedno precej tradicionalen. Zato ne pozabite na primerno obnašanje, spoštovanje lokalne kulture in zakonov. Znotraj hotelskih kompleksov in nekaterih restavracij so pravila bolj sproščena. Na javnih mestih pa na primer niso dovoljeni telesni stiki med pari, preklinjanje, fotografiranje ljudi brez dovoljenja, pitje alkohola.

O pravilih oblačenja bi se dalo razpravljati, saj sem videla marsikaj, od burk do res kratkih hlač in oprijetih kratkih topov. Sama sem se najbolje počutila v ohlapnih daljših hlačah oziroma krilu in majici, ki pokriva ramena. Vnos drog in pornografskih vsebin je strogo kaznivo dejanje, medtem ko je pri alkoholu neka dovoljena meja. Alkoholne pijače se dobi tako v duty free trgovini na dubajskem letališču kot tudi v hotelih in restavracijah, seveda pa niso ravno poceni.

Ne pozabite še, da je Dubaj v poletnih mesecih precej vroč. Zato je najboljši čas za obisk med oktobrom in aprilom. Preverite pa tudi, kdaj je čas ramadana, takrat je namreč marsikaj drugače, pravila pa so še malenkost bolj stroga.

Precej organizirani ste tudi pri pakiranju, saj vam z otrokom uspe potovati tudi zgolj z ročno prtljago. Katerih zlatih pravil se držite pri pakiranju in katere so tiste nujne stvari, ki jih nikoli ne pustite doma?

Drži, pravzaprav sta planiranje in kasneje pakiranje zame dve zelo prijetni opravili in že nekdaj sem rada posvetila dovolj časa in pozornosti tem pripravam. Nikoli nisem potovala z veliko prtljage, ponavadi res le z okrog 8 kg težkim nahrbtnikom, ki sem ga zlahka nosila tudi po par kilometrov.

Za na pot z letalom si po principu čebule vedno oblečem več plasti, ker me ponavadi tako ali tako zebe na letališčih. Obujem zaprte čevlje in dodam še pareo, ki ga kasneje uporabljam tudi na plaži. Ostala oblačila zvijem in stlačim v t.i. packing cubes. Vzamem še lahke japonke in najnujnejšo kozmetiko v majhnih količinah. Vedno izberem čim bolj nevtralne barve, tako da res vse paše z vsem, gledam tudi na material. Spakiram nekako za 5-7dni, potem pa peremo sproti, zato mi je pomembno, da se obleke hitro posušijo.

Podobno naredim pri otroških oblačilih, tam še posebno pazim, da vzamem tista najbolj udobna. Veliko stvari si lahko delite s sopotniki. Na primer zobno pasto, milo, sončno kremo, krtačo za lase, polnilec za telefon. Obvezno še steklenico za vodo in pa Chipolo. To je napravica za sledenje različnim predmetom, povezana s telefonom. Preferiram nahrbtnike in mehke torbe za čez rame, še posebno kadar letimo z evropskimi nizkocenovniki, ki večkrat preverjajo mere prtljage, pa še proste roke imam, ker za sabo ne vlečem kovčka.

Dokler otroci še ne nosijo svojega nahrbtnika, vzamem res malo igrač. To je par papirnatih knjigic, Duplo živalske figurice, barvice in beležko, nalepke, blokec post-it listkov in še kaj kar je trenutno aktualnega. Spakiram še vlažilne robčke in plenice za prvi dan, kasneje jih kupim na destinaciji. Vzamem tudi eno vsestransko hitrosušečo ogromno tetra plenico in res najbolj nujno kozmetiko oziroma zdravila. Pa seveda nekaj prigrizkov, termos steklenico, slinček in kakšno žličko ter posodico.

Kako se običajno lotite načrtovanja novih poti? Si okviren seznam krajev, ki jih želite videti, spišete že doma ali se prepuščate sproti? Kje iščete namige za manj znane, a krasne kotičke, ki jih ni že na prvih straneh komercialnih vodnikov?

Doma si natisnem zemljevid države oziroma mesta, potem pa na tem papirju z markerji označim kraje in znamenitosti, ki bi jih rada obiskala. Zraven dopišem še kakšno pomembno informacijo glede vstopnin in odpiralnih časov itd. Potem preračunam razdalje in možne povezave med temi točkami in izriše se mi okvirna pot. Odvisno od destinacije, včasih rezerviram tudi prenočišča, vsaj za prve dni, potem pa iščemo sproti. Preberem še par blogov in obiščem kakšen popotniški forum, določene kraje preverim tudi na Instagramu. Še vedno pa imam rada tudi vodiče v papirnati obliki. Skriti kotički so z razlogom skriti in ponavadi jih odkrijemo s pomočjo kakšnega prijaznega domačina. Včasih pa seveda povsem po naključju – tudi zato, ker radi spontano raziskujemo po svoje in se zapeljemo tudi izven tistih vnaprej začrtanih poti.

Ko se družina poveča, marsikdo meni, da potovanja z otroki niso več mogoča. Sami dokazujete, da absolutno so, morda le z nekaj prilagoditvami. Kaj dajo potovanja malim popotnikom, kar jim bo prišlo prav za vse življenje? 

Povem povsem iskreno, jaz z otroki v prvi vrsti potujem, ker pač sama rada potujem in me nove dogodivščine in nepoznani kraji napolnijo z energijo. Zato se temu na račun povečanja družine vsekakor nisem želela odpovedati. Seveda pa v družinskih potovanjih na splošno vidim tudi ogromno pozitivnih plati, tako za otroke kot tudi za celotno družino. Že samo to, da 24/7 skupaj doživljamo nekaj novega je za otroke zlata vredno. Skozi potovanja otroci spoznajo druge kulture, slišijo nove jezike, okušajo novo hrano, razvije se jim smisel za orientacijo … Lažje se odklopijo od ekranov, več so zunaj. Upam si trditi, da skozi potovanja postanejo veliko bolj strpni do drugačnosti in nečesa novega, se lažje prilagajajo različnim situacijam, boljše odreagirajo na stresne razmere in se naučijo, da ni vedno povsod vse dosegljivo, kot je na primer doma.

In kaj bi svetovali staršem, ki s potovanji z otroki nekoliko oklevajo, pa iščejo spodbudne besede?

Mislim, da otroci čutijo napetost strašev in ta nesproščenost se včasih prenese tudi na njih. Zato se mi zdi res pomembno, da družinska potovanja v osnovi za starše niso mučna. Ker če so, potem nekako nima smisla. Res ni vsaka stvar za vse in lepo je, da smo si različni, imamo drugačne želje in življenjske cilje.

Če ne veste, kje in kako začeti, izberite najprej krajše road trip izlete v sosednje države. Ali pa si privoščite vikend oddih z letalom v kakšno evropsko prestolnico. Morda si sposodite kamp opremo in počitnice preživite malo drugače. S sabo povabite potovalno bolj izkušene prijatelje s podobno starimi otroki, ali pa pojdite za prvič kar z agencijo. Tudi pri nas že obstajajo takšne, ki organizirajo potovanja izključno za družine. To se mi zdi super opcija za tiste, ki si ali ne upajo popolnoma sami, ali pa enostavno nimajo časa oziroma volje za organizacijo poti.

Predvsem pa, ne primerjajte se z drugimi. Raje eksperimentirajte, da ugotovite kakšen stil potovanj najbolj odgovarja vaši družini. Za nekoga je to all inclusive hotel s kids club ponudbo. Za drugega pa potovanje z nahrbtnikom po Ekvadorju. In s tem ni nič narobe.

Na kakšen način izbirate naslednjo destinacijo za raziskovanje in kam vas bo odneslo v prihodnje? 

Nimamo posebnega sistema. Se pa orientiramo glede na letne čase oziroma deževne dobe, cene letalskih kart in število prostih dni. Seznam želja je, kljub temu da smo obiskali že veliko koščkov sveta, še vedno precej dolg. Pravzaprav nam ni važno v kakšnem vrstnem redu se kam odpravimo. Dokler Mila še ni šoloobvezna si želimo še na par res dolgih road tripov in nekaj daljših potovanj na drug konec sveta. Tudi zato, ker sva imela tik pred pandemijo plan na eno res dolgo pot. Zato sem takrat pustila službo, pa je potem vse skupaj žal neslavno padlo v vodo. Zaradi prenove hiše smo trenutno s potovanji in počitnicami precej spontani in za preostanek leta nimamo še nič konkretno v planu. Če ne prej pa nas potem spomladi čaka en pobeg v tople kraje.

Njihovim dogodivščinam lahko sledite na Instagram profilu Places and notes! Številne popotniške nasvete in potopise najdete na istoimenskem blogu (TU), kako napreduje počitniška hiška Maison Lenka, ki jo bodo oddajali, pa preverite TU.

FOTO: Katja Mikoš/osebi arhiv

PREBERITE ŠE: Slovensko-ameriška družina, ki se je iz sončne Kalifornije preselila na dolenjsko podeželje #INTERVJU

Imate tudi vi prijatelja, ki živi v tujini? Ali pa veliko potuje, pozna najboljše kotičke za izlete po Sloveniji ali sosedih in bi z Vandraj bralci delil svojo izkušnjo? Morda sami živite v zanimivem mestu in radi raziskujete svet? Pišite mi na maja@vandraj.si!

Iščete idejo, kam na oddih v naši bližini? TUKAJ (klik) vas čaka kup imenitnih ponudb!

3 top poletne ideje za izlet z otroki

Dolgi poletni dnevi in majhni otroci so lahko velik zalogaj, če njihove odvečne energije in otroške zvedavosti ne nasitimo s časom preživetim v naravi. Kotičkov, kjer se otroci lahko “znorijo”, je v Sloveniji veliko. Za nekaj dobrih idej za izlet z otroki sem povprašala kar strokovnjakinje: Mami blogerke.

Nina Držaj, avtorica bloga Z ljubeznijo, Mama., priporoča: KORUZNI LABIRINT

Koruzni labirint se nahaja na dveh lokacijah v Sloveniji. V Mariboru in v Mengšu. Gre za zabavno poučni tematski park v koruznem polju, ki je poučen za celotno družino in primeren za enodnevni izlet. Preko njega spoznavamo naravo, naloge v labirintu spodbujajo sodelovanje, povezanost in srčnost, z obiskom pa treniramo orientacijske sposobnosti, razvijamo intuicijo, logično sklepanje ter samostojnost. Odličen izlet z otroki!

Nika Britovšek, avtorica bloga Mommy creates, priporoča: VELENJSKA PLAŽA

Velenje je zadnja leta znano tudi po novi, krasno urejeni Velenjski plaži, ki je več kot primerna tudi za otroke. Imajo urejene pomole, napihljiva igrala na vodi, nekaj tudi majhnih kamenčkov, kjer se otroci lahko igrajo. Je dovolj sence in nasploh dovolj prostora za vse ljudi, ki se radi vračajo tja vedno znova.Par korakov stran je nov prireditveni prostor Vista, mnogo urejenih sprehajalnih, kolesarskih poti, bogata kulinarična in gostinska ponudba. Mesto kar kliče po raziskovanju in preživljanju prostih dni v njegovi okolici. Zabava zagotovljena za vse generacije, željne novih dogodivščin.

Tanja Nakov, avtorica bloga Na maminem planetu, priporoča: JEZERO JASNA

Izlet z dojenčkom na jezero Jasna je odlična odločitev. Jezero odlikuje veliko naravne sence in travnatih površin za igro na podlagi. Okoli jezera peljejo urejene poti za vozičkanje, njegov prečudovit ambient in gorska energija pa ustvarita prekrasno vzdušje za vsako družinico. Poleg kulinarične ponudbe tik ob jezeru, se pogumni lahko v jezeru tudi osvežijo, najmlajši pa lahko svoje nogice namakajo v kristalno čisti vodi. Jezero Jasna je ena izmed najlepših slovenskih destinacij in enkratna ideja za nepozaben družinski izlet

Za še več idej, kam v Sloveniji, preberite:
20 nepozabnih dogodivščin, ki jih morate poleti 2023 doživeti v Sloveniji

Foto: Nina Držaj, Tanja Nakov, Nika Britovšek

 

Top 5 smučarskih hotelov na snegu, ki imajo tudi wellness

Recept za hedonističen oddih? Bela zimska idila, hotel na snegu, vi pa po smučarskem dopoldnevu večer preživite v vroči savni in na koncu dneva zaspite med dišečimi hotelskimi rjuhami. Kam na oddih?

Hotel na snegu ima številne prednosti. Na primer to, da na oddihu parkirate avtomobil in se zanj ne zmenite do odhoda domov. Pa to, da zjutraj lahko malo dlje spite, saj je smučišče prav pred vašim oknom. Nekaj prav posebnega pa je tudi, če ima ta hotel wellness, kjer se lahko pogrejete v savni ali vroči kadi ter zaplavate v bazenu.

Kje smo našli opisu primerne nastanitve? Dve v Sloveniji, eno v Avstriji, eno v Italiji in eno v Bosni in Hercegovini. Držimo pesti, da se zimske padavine v visokogorju kmalu okrepijo in prinesejo pravo zimsko pravljico!

Forest Apartments Videc, Pohorje

 Predstavljajte si, kako se sproščate ob prasketanju ognja v kaminu in uživate v pogledu na zasnežene vrhove smrek. Pohorje Village Wellbeing Resort je hotelsko-apartmajski kompleks, ki ga sestavljajo štirje nastanitveni objekti – med njimi tudi Forest Apartments Videc.

Kompleks leži na 1050 m nadmorske višine Mariborskega Pohorja, v srcu mariborskih gozdov. Od zgornje postaje Pohorske vzpenjače – gondole, ki vas pripelje do največjega slovenskega smučišča, je oddaljen le 300 m. Tukaj najdete 42 km smučarskih stez, žičnico, ki vodi neposredno do mesta Maribor, številne pohodniške in planinske poti, energetsko pot ter adrenalinski Bike park Pohorje. Apartmajska hiša ima shrambo za smučarsko opremo in urejeno parkirišče v neposredni bližini.

Resort ponuja edinstveno izkušnjo miru in zlivanja s prekrasno naravo, ki ga obkroža. Na voljo so apartmaji različnih velikosti, gostje pa lahko uporabljajo tudi storitve Wellness hiše, ki se razprostira v dveh nadstropjih. V prvem se nahaja bazen z ogrevano pohorsko vodo in whirlpool. Kopanje v bazenu je vključeno v ceno bivanja.

V drugem nadstropju se nahaja Svet Sauna s petimi različnimi savnami (finska savna, kromoterapevtska savna, turška parna kopel, aroma parna kopel in hamam savna), ledeno jamo, ohlajevalnim Kneipp bazenom in masažnim bazenom z ogrevano vodo, ponudbo pa zaokrožuje izvrstna ponudba premium masaž in lepotnega programa.

Zimski oddih v Forest Apartments Videc na Megabonu v posebni ponudbi najdete TUKAJ (klik).

Hotel Savoia, San Martino di Castrozza

Dobrodošli v Italijo, natančneje v Trentino Alto Adige in hotelu Savoia s 4 zvezdicami! Hotel leži v pokrajini Dolomitov, v osrčju naravnega parka Pale di San Martino Paneveggio. Tu lahko doživite gorske počitnice, ki združujejo šport, naravo in sprostitev v tej čudoviti pokrajini, ki je tudi na Unescovem seznamu svetovne dediščine.

V hotelu je 45 sob. V Comfort različicah najdete balkon in pogled na vrt, gore, mesto, reko ali dvorišče. Po dnevu, preživetem na prostem, na smučišču ali na pohodniških poteh, se lahko sprostite in obnovite energijo v elegantnem wellnessu, ki je hotelskim gostom odprt vsako popoldne.

Zimski oddih v Hotelu Savoia na Megabonu v posebni ponudbi najdete TUKAJ (klik).

Hotel ali apartmaji Margarethenbad, Rangersdorf

Obiščite Hotel Margarethenbad, ki se je razvil v spa in športni hotel ter se sprostite v naravi! To izhodišče je pravo mesto za vse tiste, ki želijo doživeti romantični pobeg in uživati v spa vikendu v Avstriji. Če raje kot v hotelu dopustujete v apartmaju, imajo tudi to! Apartmaji so od hotela oddaljeni le 10 metrov.

Hotel Margarethenbad se nahaja v osrčju 5 smučišč v regiji. V 20 do 25 minutah lahko pridete do naslednjih smučišč: ledenik Mölltal, Heiligenblut / Großglockner, Zettersfeld, Hochstein in Ankogel. Mirna lega in bližina gozdov, travnikov in gora vabijo na krajše in daljše pohode ali pa na zabavo v snegu, sankanje, smučanje in druge zimske aktivnosti. Vaš dopust bo nepozabno in sproščujoče doživetje, idealno za vse, ki želite uživati na počitnicah na Koroškem.

Tu pa najdete tudi pestro ponudbo wellness tretmajev. V hotelu vas čakajo savna, parna kopel, infrardeča kabina, pozimi jacuzzi, poleti pa notranji bazen, solarij, masaže, kozmetični tretmaji in tretmaji z zdravilnimi lastnostnimi železa, žvepla in radija. Dovolite, da vas razvajajo!

Zimski oddih v Hotelu Margarethenbad na Megabonu v posebni ponudbi najdete TUKAJ (klik).

Hotel Špik, Gozd Martuljek

Zelo priljubljena Kranjska Gora je čarobno mestece, obdano z gozdovi in zelenjem, ki se vam bo s svojimi mogočnimi okoliškimi gorami vsakič znova vtisnila v spomin nekoliko drugače … Še preden po slikoviti cesti prispete do nje, pa vam pot prekriža očarljiv Gozd Martuljek.

Tam se je leta 2009 prebudil hotel Špik. Bogastvo lepot okoliške narave se odraža v njegovem značaju in celoviti ponudbi. Ta temelji na izjemnih lepotah alpskega okolja.

Prijetne sobe, odlična hrana in široko odprti razgledi na julijske vršace ter karavanške gozdove … In to tudi iz hotelskega wellnessa, kjer se lahko razstrupite v svetu savn ali pogrejete v hotelskem bazenskem kompleksu.

Zimski oddih v hotelu Špik na Megabonu v posebni ponudbi najdete TUKAJ (klik).

Hotel Blanca Resort & Spa, Vlašić

Hotel Blanca Resort & Spa se nahaja v osrednji Bosni in Hercegovini in je od kraja Travnik oddaljen 26 km. Sam hotel se nahaja na atraktivni lokaciji športnega centra Babanovac, ob vznožju nekdanje olimpijske skakalnice. Hotel je odprt skozi vse leto. Neokrnjena gorska narava in kakovostne storitve so zadosten razlog, da preživite popoln dopust v edinem hotelu s petimi zvezdicami v tem delu BiH. Če vam to ni dovolj, pa lahko nanizamo še nekaj razlogov za obisk …

Za sprostitev duha in telesa bo tukaj poskrbelo vrhunsko Wellness & Spa območje Mont Lhotse. Oaza miru, poimenovana po četrtem najvišjem vrhu Himalaje, uresničuje osnovno idejo hotela Blanca – na enem mestu nuditi vse, kar je potrebno za vrhunski dopust. Wellness paketi so že vključeni v ceno namestitve!

Kaj pa hrana? Gastronomska ponudba hotela temelji na tradicionalnih bosansko-hercegovskih specialitetah, v katerih boste uživali v restavraciji Mont Blanc. Restavracija Mont Blanc, poimenovana po najvišjem evropskem vrhu, vam nudi vrhunsko gastro-enološko izkušnjo.

Vlašić zavzema pomembno mesto v turistični industriji regije zaradi svojih gozdov, travnikov in številnih izvirov. Njen najvišji vrh je Paljenik s 1943 metrov nadmorske višine. Nahaja se nahaja v osrčju Bosne in Hercegovine. Na Babanovcu (1260m), ki je povezan s Travnikom, je znan zimsko športni center, ki ima 5 vlečnic, poti za hojo s smučmi s skupno dolžino 15 km. V spa oddih lahko tako vključite tudi smučanje!

Zimski oddih v Hotel Blanca Resort & Spa na Megabonu v posebni ponudbi najdete TUKAJ (klik).

PREBERITE ŠE: Hoteli, kjer so hišni ljubljenčki več kot dobrodošli!

Iščete navdih, kam na oddih? TUKAJ preverite odlično znižano ponudbo destinacij za vaš naslednji najljubši dopust – po Sloveniji ali pri naših sosedih.

Top ponudbe za turistične bone, ki vključujejo polpenzion

Imate še vedno lanske ali letošnje turistične bone? To so odlične ideje za oddih s polpenzionom, kjer jih lahko izkoristite v zadnjem hipu.

Rimske terme

Rimske terme  se nahajajo v Rimskih Toplicah, ob reki Savinji in pod pobočjem Stražnika, kjer se nahajajo vrelci termalne vode. Zdravilnost termalnih voda iz tega območja so znali ceniti že stari Rimljani, danes pa so postale pravi hit na Instagramu. Njihov SPA center namreč velja za enega najbolj fotogeničnih pri nas. turistične bone

Rimske Terme ponujajo poleg toplih bazenov in čudovitega SPA kotička tudi razne aktivnosti. Med drugim lahko odvečno energijo porabite z vadbo v hotelskem fitnesu, se odpravite na pohod z nordijskimi palicami, raziščete okolico na kakšnem sprehodu ali pa se odpravite na kolesarski izlet do katerega od bližnjih mest. Na primer do Radeč, mesta, znanega po papirni industriji, spoznate več kot petstoletno tradicijo splavarjenja na Savi, okusite floskarski golaž ali pa se podate do mesta Laško in preverite, zakaj je tradicija varjenja piva tam tako posebna.

Thermana Park Laško Superior

Laško je sotočje dobrega počutja in zdravja, pivovarstva, čebelarstva in zeliščarstva. Kaj vse še lahko počnete tu? Spoznajte mesto in pivovarsko tradicijo na različnih dogodkih in z izvirnimi pustolovščinami. Lahko greste na pivo s pivovarjem v pivnico Savinja. Lahko pobegnete iz sobe pobega, kjer je bil zvarjen prvi vrček piva. Za kulinarično razvajanje in čudovite razglede nam mestom, obiščite grad Tabor, kjer kuha priznani kuharski mojster Marko Pavčnik. Če vas zanimajo več kot 500 let stara hiša s črno kuhinjo, s slamo krita kašča in kozolec toplar, pa se odpravite do domačije našega pesnika Antona Aškerca.

Hotel Thermana Park Laško Superior vam nudi sprostitev brez primere. Za odlično počutje bodo zagotovo poskrbeli v hotelskem termalnem centru. Čarobna steklena kupola pod katero se skriva vodni park, ponuja sproščujočo vodno zabavo. Bazen z valovi, masažni bazeni, whirlpooli, otroško vodno zabavišče, hitra reka, tobogan …

Terme Čatež

V mrzlih zimskih dneh se zagotovo vsakomur prileže termalno sproščanje, ki ga nudi zimska Termalna Riviera Terme Čatež. Več kot 2300 kvadratnih metrov termalnih površin čaka na vas in vaše najbližje, da vas začne čimprej razvajati s svojimi atrakcijami – bazen z valovi, whirlpooli, vodni masažni ležalniki, slapovi, tobogani, divja reka, … Naj sploh nadaljujemo? Prepričajte se sami in se potopite v svet presenečenj in novih doživetij.

Terme Topolšica

Ob vznožju hriba Lom, kjer so nekoč kraljevali visoki topoli, je iz zemlje privrela voda, čista kakor biser. Termalni vrelec je v dolino Toplice vse od 16. stoletja privabljal tiste, ki cenijo moč naravnega. Tam, na robu gozda, danes stoji sodobno zdravilišče Terme Topolšica, ki razvaja z vsem, kar ponuja narava.

erme so tudi dobro izhodišče za bližnje izlete. Sprehodite se skozi Velenje in do njihovega jezera, pa do Stalne muzejske zbirke na velenjskem gradu ali skočite v Muzej premogovništva. Lahko se zapeljete do idilične Logarske doline ali pa skočite na Golte. Nedaleč od tod je tudi jama Pekel, očaral vas bo tudi park cvetja Mozirski gaj!

Hit Alpinea Resort Kranjska Gora

Kranjska Gora nudi obilo možnosti za zabaven in pester oddih. Tako hotel kot tudi samo mesto poskrbita, da vam nikoli ne bo dolgčas. Pester animacijski program, številni dogodki, sejmi, festivali in seveda nepozabne športne prireditve – zagotovo bo vsakdo našel nekaj zase!

Smučanje, drsanje, sankanje, tek na smučeh, pohodi – vse to lahko v Kranjski Gori doživite pozimi. Po zimskih aktivnostih pa se vrnete v topel objem Wellnessa Larix, ki se nahaja v hotelu Ramada Resort Kranjska Gora in nudi kar 400 m2 vodnih površin. Velik notranji bazen ima prijetnih 30 °C, masažni bazen pa 36 °C. V sklopu wellness centra Larix lahko uživate tudi v finski, turški in infrardeči savni, se ohladite v ohlajevalnem bazenu ali pa se enostavno sprostite v prostoru za sproščanje. Na voljo so tudi razne kopeli in masaže, ki bodo poskrbele za piko na i vašega dopusta.

 

Foto: Megabon

PREBERITE ŠE: City break: jesenska Budimpešta

turistične bone,

Ideja za izlet: Kranjska Gora, Zelenci, jezero Jasna in dan za hedonizem

Iščete ideje za popoln večdnevni izlet? Imamo idejo za odličen oddih za družine, pare ali tiste, ki pohajkujete po svoje. Tokrat vabi Kranjska Gora!

Prava izbira za takšen dan v objemu narave je vsekakor Kranjska Gora z okolico! Za vas smo pripravili super idejo za aktiven in hkrati sproščujoč dan v čudovitem okolju.

Kranjska Gora: aktiven začetek popolnega dneva

Po ovinkasti cesti, med razkošnimi gorami in turkiznimi vodami, skozi popolno pokrajino, vas pot pripelje do znane lepotice, ki navdušuje vse turiste. Kranjska Gora (klik) je vsekakor vredna naziva ‘slovenski biser’, saj s svojo tako naravno kot tudi turistično ponudbo razvaja svoje goste na prav vsakem koraku.

Planica, Tamar in slap Nadiža

Le nekaj kilometrov naprej od mesta se nahaja svetovno znana Planica, kjer lahko parkirate svojega jeklenega konjička in se odpravite na dobro uro in pol dolgo pot do Planinskega doma Tamar. Pot je lahka in zato primerna za otroke, s sabo pa lahko peljete tudi vaše štirinožne prijatelje. V neposredni bližini doma vas pričaka tudi slap Nadiža, vsekakor vreden ogleda.

Turkizni Zelenci in neponovljiva Jasna

Na poti nazaj iz Planice do Kranjske Gore se ustavite še pri Zelencih in si dovolite trenutek za uživanje v čudovitih turkiznih barvah narave. Podobne barve in še lepši razgled pa vas čaka pri znanem jezeru Jasna, ki s svojo prenovljeno okolico privablja vse več turistov. Odlična točka za kratek predah ob kavi ali čaju!



Kranjska Gora za več dni skupaj

Da pa ne bo dan prekratek, lahko izlet podaljšate kar v vikend ali tedenski oddih! Odlično ponudbo smo na primer našli v Hotelu Špik (klik).

FOTO: Shutterstock

PREBERITE ŠE: Družinski izlet: Na poti na Bled po prizore iz filma Jurski park

Iščete navdih, kam na oddih? TUKAJ preverite odlično znižano ponudbo destinacij za vaš naslednji najljubši dopust – po Sloveniji ali pri naših sosedih.

Vse pravice pridržane. Vandraj 2016. Pogoji spletne strani Piškotki COPYRIGHT © 2016 MODERNA VENTURES SA, VIA RONCO NUOVO 11B, 6949 COMANO, ŠVICA.