Top 10 idiličnih izletov za zimske dni

Gremo na sneeeeeeg! Za vas smo na kup zbrali nekaj najljubših zimskih izletov v naši bližini, ki ponujajo nešteto imenitnih razgledov.

#1 Nočno sankanje na Veliki planini

Nočno sankanje na Veliki planini bo v sezoni 2024 organizirano ob petkih in sobotah. V ceno vozovnice za nočno sankanje je vključena tako povratna vožnja z nihalko kot tudi neomejeno število voženj s sedežnico, ki obratuje do 19:45. Nihalka obratuje do 21.00, prav tako sta odprta tudi gostišče Zeleni rob ter okrepčevalnica Skodla. Proga je dolga 2,5 kilometra, je razsvetljena, označena ter zaščitena. V času nočnega sankanja je na sankališču prisoten tudi nadzornik ter reševalec.  Če svojih sani nimate, si jih lahko izposodite na Veliki planini z vnaprejšnjo rezervacijo na booking@velikaplanina.si. Več podrobnosti TU. 

#2 Drsanje v Ljubljani in okolici

Prednost izletov na pokrita drsališča je, da so izvedljivi v vsakem vremenu. TUKAJ smo zbrali nekaj trenutno odprtih drsališč v Ljubljani in njeni bližnji okolici.

#3 Kranjska Gora

Kranjska Gora se pozimi spremeni v pravo alpsko vasico, ki vam na vsakem koraku odkrije kaj novega. Če se tja odpravite na vikend izlet, si lahko privoščite smučanje ali sankanje, za enodnevne izlete pa priporočamo obisk Jezera Jasna in Zelencev. Če boste šli za več dni, kakšnega od njih izkoristite tudi za izlet v Tamar – ne pozabite na sani za pot nazaj! Več o obisku Kranjske gore si lahko preberete TUKAJ.

#4 Slap Peričnik

Izlet na Slap Peričnik je prav posebno doživetje, saj se pozimi spremeni v ledeno skulpturo (če so le prave temperature). Našli ga boste v alpski dolini Vrata, ki je tudi odlična izhodiščna točka za Očaka. Ob pogledu na zaledenel slap se boste zagotovo še bolj zavedali, kako lepa je Slovenija! Več si lahko preberete TUKAJ.

#5 Mojstrana

Mojstrana se vsako leto lahko pohvali s čisto pravim ledenim kraljestvom. Ledene atrakcije so prava izbira za celo družino, saj bo vsak našel nekaj zase. Več si lahko preberete TUKAJ.

#6 Belopeška jezera

Laghi di Fusine ali Belopeška jezera poznamo tudi kot Mangartska, Fužinska ali Klanška jezera. Priljubljena točka za obisk sta predvsem dve veliki jezeri, ki odpirata imenitno kuliso. Nad zelenomodrimi jezeri se dvigajo mogočni vrhovi, med njimi Mangart in Ponce. Najdete jih nedaleč od Rateč in tromeje, kmalu zatem ko iz smeri Kranjske Gore zapustite Slovenijo in prečkate mejo z Italijo. Več o tem izletu preberite TUKAJ.

#7 Klevevž

Klevevž se nahaja na Dolenjskem in je čisto pravi naravni topli vrelec. Je kot nalašč za vse avanturiste in ljubitelje narave. Pozimi boste lahko zelo jasno videli kako se iz vrelca dviguje para, zaradi temperaturne razlike. Termalna voda Klevevške toplice ima na površju nekje 24 stopinj Celzija, zato ne pozabite na kopalke! Ker pa v okolici ni urejenega kopališča, vam priporočamo, da topla oblačila prinesete s seboj. Več o tem skrivnem vrelcu si lahko preberete TUKAJ.

#8 Pot med Krošnjami

Na Pohorju leži Pot med krošnjami, kjer boste iz 35 metrov visokega stolpa lahko občudovali okolico. Prvi del poti nad krošnjami je dolg približno pol kilometra in visok do 20 metrov. Na koncu pridete do 35 metrov visokega stolpa, ki nudi dihjemajoče razglede. Pot med krošnjami je primerna za vse generacije, kot tudi za invalide na vozičkih, saj ni stopnic. Več o pohorski razgledni poti si lahko preberete TUKAJ.

#9 Sankališča po Sloveniji

Sankanje je odlična zimska aktivnost za družine. Od majhnih hribčkov v naselju do organiziranih večjih sankališč. Tukaj (klik) najdete seznam petih destinacij za sankanje z otroki v Sloveniji.

#10 BONUS – velja le ta konec tedna! Snežni gradovi kralja Matjaža v Črni na Koroškem

Konec januarja se vrača tradicionalna prireditev Gradovi kralja Matjaža, tekmovanje ekip v gradnji snežnih gradov in snežnih skulptur. Gradovi kralja Matjaža, že 32. prireditev njegovemu visočanstvu v čast, bo potekala v med 26. in 28. januarjem 2024 v Črni na Koroškem. Pestro zimsko dogajanje zadnji vikend v januarju se bo odvilo na Matevžavih travnikih pod stadionom v centru Črne na Koroškem. Več podrobnosti o dogodku najdete TU. 

Foto: Unsplash

PREBERITE ŠE: Izlet v idilo: Ledeno kraljestvo v Mojstrani in magični slap Peričnik

Iščete navdih, kam na oddih? TUKAJ preverite odlično znižano ponudbo destinacij za vaš naslednji najljubši dopust – po Sloveniji ali pri naših sosedih.

5 top sankališč v Sloveniji: Kam na sankanje z otroki?

Sankanje je odlična zimska aktivnost za družine, saj je zabavna, enostavna in varna. V Sloveniji boste našli veliko krajev primernih sankanje. Od majhnih hribčkov v naselju do organiziranih večjih sankališč  Tukaj pa je seznam petih najboljših destinacij za sankanje z otroki v Sloveniji:

Kranjska Gora

Ta gorska vas je znana po svojih smučarskih progah, pa tudi po sankališču. Sankališče je prilagojeno za otroke in ločeno od smučišča. Po dnevu sankanja ali vmes, za odmor, se družine lahko sprostijo na enem od bazenov v kranjskogorskih hotelih, se okrepčajo v eni od številnih gostiln ali pa se sprehodijo do Zelencev, jezera Jasna ali Planice in Tamarja. To bo popolno sankanje z otroki!

Mariborsko Pohorje

Smučarski center Pohorje se nahaja v bližini mesta Maribor in je super izbira tudi kot sankališče. Od manj zahtevnih do daljših prog, boste na Pohorju našli sankališče, ki bo primerno za vas. Ne pozabite na sprehod po centru Maribora za piko na i sankaškemu dnevu.

Kope

Kope se nahajajo v bližini mesta Celje in so ena od najbolj priljubljenih destinacij za zimske športe v Sloveniji. Ta smučarski center ponuja več kot 30 km smučarskih prog za vse ravni znanja, od začetnikov do naprednih smučarjev. Prav tako ponuja tudi sankališče, kjer se lahko družine sprostijo in se zabavajo. V bližini smučarskega centra se nahajajo tudi različne restavracije in bari, kjer lahko družine kaj dobrega pojedo in se sprostijo po dnevu na snegu.

Cerkno

Smučarski center Cerkno je znan po svojih modernih napravah in kvalitetnih smučarskih progah. Obstaja več smučarskih prog, ki so prilagojene za otroke, kot tudi tečaji smučanja. Hkrati pa se v Cerknem lahko cela družina zabava na sankanju.

Rogla

Poleg čudovitega smučišča, vas bodo navdušile toplice, spa in wellness center, ki so na voljo v bližini. Rogla je s svojo dodatno ponudbo idealna destinacija za zimski družinski izlet. Družine lahko uživajo v smučanju, sankanju, pohodništvu in se sprostijo v termalnih kopelih ali spa centru. Na Rogli se vsako leto odvijajo tudi različni športni dogodki, kot so tekmovanja v smučanju, tek na smučeh, tekmovanja v sankanju, ….  Za družine, ki želijo doživeti nekaj več, je to idealna priložnost, da se pridružijo živahnemu vzdušju.

Foto: Shutterstock

PREBERITE ŠE: Ideja za zimski izlet z otroki: Belopeška jezera

Iščete navdih, kam na oddih? TUKAJ preverite odlično znižano ponudbo destinacij za vaš naslednji najljubši dopust – po Sloveniji ali pri naših sosedih.

Velika planina: na nočno sankanje in dišeče štruklje!

Tudi Velika planina je dočakala obilno snežno odejo, ki je pokrajino ovila v idilično mehkobo. Zakaj je to odlična ideja za izlet? Ker vam ne bo dolgčas, pa tudi razgled bo krasen!

Velika planina je očarljiva v vseh letnih časih. Zdaj, ko smo končno dočakali konkretno snežno odejo, pa so odprli tudi smučarske proge! V smučarskih zavojih boste lahko uživali vsak dan. Prva nihalka vas na planino odpelje ob 8. uri, smučarske naprave so odprte od 8:30 do 15:30. Zadnja nihalka v dolino pa odpelje ob 17. uri.

Za celodnevno smučarsko vozovnico oz. vozovnico za nočno sankanje boste odrasli odšteli 21 evrov, otroci 12 evrov, družine pa 50 evrov! Vozovnica vključuje tudi povratno vožnjo z nihalko.

Sankanje pod zvezdnatim nebom

Ta četrtek, petek in soboto pa organizirajo nočno sankanje, kjer vas od 17. ure dalje čaka spust po 2,5 kilometrov dolgi, razsvetljeni progi!

Za nočno sankanje je zaradi omejitve oseb na sankališču obvezna predhodna najava (booking@velikaplanina.si, 01/8327 258), prav tako lahko tudi sani rezervirate pri njih. Izposoja sani v času nočnega sankanja stane 7 evrov.

S krpljami na idiličen sprehod med pastirske koče

Krplje so odličen zimski pripomoček za hojo po Veliki planini. Priporočamo sprehod po poti od zgornje postaje nihalke do Zelenega roba, ter naprej po pastirskem naselju med idilično zasneženimi kočami. Krplje si lahko vsak dan sposodite na zgornji postaji nihalke. Cena izposoje krpelj je 10 evrov na dan. Palic ne izposojajo, zato ne pozabite svojih.

Na omamne štruklje, dišečo enolončnico in vroč čaj z rumom

In kje se lahko okrepčate? Vsak dan je odprta gostilna Zeleni rob, kjer se lahko posladkate s štruklji, planinskimi enolončnicami in drugimi domačimi dobrotami. Na zgornji postaji nihalke pa vas pričaka okrepčevalnica Skodla, kjer se lahko z novo zimsko ponudbo pogrejete ob kaminu. Obe okrepčevalnici sta odprti tudi v času nočnega sankanja.

IDEJA ZA PODALJŠAN ODDIH: Slovenia Eco resort – doživite glamping hiške pod Veliko planino! (KLIK NA PONUDBO)

FOTO: Shutterstock

PREBERITE ŠE: Ideja za zimski izlet z otroki: Belopeška jezera

Iščete navdih, kam na oddih? TUKAJ preverite odlično znižano ponudbo destinacij za vaš naslednji najljubši dopust – po Sloveniji ali pri naših sosedih.

Sankanje: TOP 5 sankališč v Sloveniji za adrenalinske navdušence

Sankanje postaja vedno bolj priljubljena alternativa smučanju in super ideja za adrenalinsko preživeto popoldne za vso družino.

Za spust po belih strminah ne potrebujemo veliko, le sanke in topla oblačila. Pri večini sankališč vas bo v bližini čakala tudi koča s toplimi napitki in domačimi jedmi.

Preverite, katerih 5 slovenskih sankališč je vredno obiskati.

Ljubelj

Cesta, ki se vije do mejnega prehoda Ljubelj je dolgo veljala za eno najlepših v Evropi. Sankanje je organizirano podnevi kot tudi ponoči, urejen pa je tudi prevoz na Ljubelj z Bleda. Proga je dolga celih 2.500 metrov, dogodivščina pa bo trajala dobri dve uri.

Sankanje na Jezerskem

Čudovita pokrajina skrita med Kamniško-Savinjskimi Alpami ponuja pravi sankaški raj. Najbolj priljubljen je spust z Malega vrha. Organiziran izlet se začne v terenskem vozilu, s katerim vas pripeljejo na začetek proge. Med vožnjo boste lahko opazovali Jezersko v dolini in okoliške vrhove. Gre se za sankališče v zasebni lasti, kjer je varnost na prvem mestu.

Gozd Martuljek

Čisto blizu Kranjske gore boste našli prvo osvetljeno sankaško progo v Sloveniji, ki velja tudi za eno izmed najlepših. Čakala vas bo 2.500 metrov dolga proga, ki ni prestrma in tako primerna tudi za tiste, ki jim adrenalin ne teče po žilah. Na vrh vas pripeljejo kar z motornimi sanmi ali terenskimi vozili. Nudijo pa tudi možnost nočnega sankanja.

Sankanje na Krvavcu

Če iščete sankališče kot izgovor za hiter pobeg iz prestolnice, vam priporočamo Krvavec. Poleg smučišča Krvavec nudi tudi nočno sankanje ob petkih in sobotah zvečer. Med zimskimi počitnicami pa se boste lahko sankali vsak dan. Na začetek proge se boste lahko pripeljali z žičnico, število voženj pa je neomejeno.

Velika planina

Poleg pastirskih koč in osupljivih razgledov najvišja pašna planina pri nas ponuja tudi 2.400m dolgo sankališče. Našli ga boste ob dvosedežnici Šimnovec, ko se stemni. Takoj ob sankališču vas bo čakala koča, ki nudi domače dobrote. Pazite le, da ne zamudite zadnje nihalke, ki v dolino odpelje ob devetih zvečer.

Seznam najlepših sankališč imate, zdaj pa samo še stiskamo pesti, da nas čim prej preseneti obilica snega! Do takrat pa nabrusite sani.

Foto: unsplash

Preberite še:

Najboljša smučišča v naši bližini

Vse pravice pridržane. Vandraj 2016. Pogoji spletne strani Piškotki COPYRIGHT © 2016 MODERNA VENTURES SA, VIA RONCO NUOVO 11B, 6949 COMANO, ŠVICA.