Popolno potovanje v 2020: Kam bi morali na dopust glede na vaše astrološko znamenje?

Ali v mislih že pakirate kovčke, pa še ne veste, kam bi šli? Morda pa je popolno potovanje za vas že zapisano v zvezdah. Malo za šalo in malo zares.  

Oven (21. marec–19. april): Popolno potovanje mora dvigniti utrip

Ovne je res težko dohajati, saj jih vodi ognjeno rdeč planet Mars. In zato tudi ovnom odgovarjajo destinacije, ki so fizično zahtevne, adrenalinske. Popolno potovanje za ovne je tako denimo Patagonija. Treking ob vznožju Andov, po deževnih gozdovih in gorah Čila in Argentine … In v objemu divje narave. Morda pa jih bo premamil Veliki kanjon, eden najbolj znanih narodnih parkov ZDA, ki ga je urezala reka Kolorado. Oven je pač neutruden in zato mora tudi na dopustu vedno nekaj početi. Četudi gre samo na morje, mora tam nekaj početi: plavati, deskati kolesariti, plezati … In tudi to bo zanj ok.

Bik (20. april–20. maj): V zelene dežele

Biki so zemeljsko znamenje, zato vedno iščejo stik z naravo. In ravno zato je popolno potovanje za bike Irska. Dežela, ki je vedno zelena. Dobra alternativa je tudi veliki francoski kanjon Verdon. To je največja soteska v Franciji, ob kateri leži čudovito modro jezero Lac de Sainte Croix. To je pravi raj za športne navdušence, za pohodništvo, kajak, rafting, windsurfing … Bik obožuje tudi Italijo, kjer uživa v njeni zgodovini, umetnosti in, kar je najpomembnejše, v dobrih kulinaričnih specialitetah. Super mu bo tudi kjerkoli na kampiranju. Ali pa na domačem terenu, na Pohorju.

Dvojčka (21. maj–20. junij): Samo da niso ves čas na enem mestu

Odločitve v zadnjem hipu in malce popotniške akcije gredo tudi z roko v roki z dvojčki. In včasih je na njihovih potovanjih zato tudi lepo, pa tudi malo manj popolno. Ampak to je povsem normalno za dualnost tega znamenja. Dvojčki obožujejspremembe, zato je za njih najboljši dopust tisti, ki je sestavljen iz več različnih lokacij. Ker ne komplicirajo preveč, si znajo povsod narediti tako, da se dobro počutijo, tudi če nastanitev ni ravno po njihovih merilih. In na potovanjih radi spoznavajo nove ljudi. Letos jih zvezde vodijo na Japonsko ali pa na raziskovanje zanimive Krete.

Rak (21. junij–22. julij): Popolno potovanje vključuje rajske plaže

Temu znamenju gospoduje luna, ki ga vodi k vodi – na morske dogodivščine. In ker bo letos sonce luna prekrila kar šestkrat, je to prav posebno leto za rake. Poslušajte notranji klic in se odpravite v vodo. Kličejo vas rajske plaže Filiponov, Polinezije, Bahamov, Havajev, Maldivov … Zelo zadovoljni pa bodo tudi v toplicah, ker imajo radi vlago in toploto. Pa morda kakšno nežno masašo, toplo kopel, kjer ni pretirane gneče …

Lev (23. julij–22. avgust): Na sonce in vročino

To znamenje je pod okriljem Sonca in zato levi vedno zažarijo, kjer koli so. Še raje pa imajo, da obiščejo žareče dežele. Bolj je toplo, boljše je! Več je sonca, več ima lev energije. Na dopustu ga ne motijo niti stopinje okrog 40. Morda jih bo letos premamila Kuba ali pa bližja Egipt in Tunizija. Kamorkoli že, samo da bo veliko sonca. Tega je veliko za leve tudi na vedno sončnem Hvaru.

Devica (23. avgust–22. september): Vse dobro preuči in načrtuje

Device so zelo orgnizirane in pozorne na detajle. In imajo rade tudi potovanje popolnoma načrtovano. Dobro se bodo počutile na agencijskem aranžmaju. So analitiki, ki proučijo možnosti in se šele nato odločijo, kaj je zanje popolno potovanje. Rade si vse zapišejo in prekalkulirajo. No, v veliko pomoč so jim lahko tudi mamljive in cenovno ugodne first minute ponudbe. In katera devica se ne bi branila dobro zorganiziranega potovanja na čudovite portugalske otoke, na Azore?

Tehtnica (23. sepember–22. oktober): V romantična in umetniška mesta

Tehtnice obožujejo vse, kar je lepo, saj je njihov vlada Venera. In kaj je lahko bolj primerno zanje, kot potovanje v Italijo, recimo v Benetke ali Rim. Ali čudovit Pariz. Tam bodo potešile svoje hrepenjenje po lepoti in ljubezni. Zelo jim bo všeč pa tudi centralna Azija, Hiva, Samarkand in Taškend v Uzbekistanu. Občudovale bodo impresivno arhitekturo, umetniška dela in čudovite bazarje. Ker imajo tehtnice rade tudi glasbo in družabne večere, bodo zelo zadovoljne z obiskom Dubrovniških letnih iger ali pa morda kakšnega koncerta v Puli in nato skoka do morje.

Škorpijon (23. oktober–21. november): V vulkansko deželo

Škorpijoni so eno bolj misterioznih in intenzivnih znamenj. Radi imajo adrenalin in situacije, ko se morajo znajti sami. Radi preizkušajo svoje meje. Obožujejo recimo izlete v divjino, pohode po novih poteh. Popolno potovanje za njih je Islandija. Ker jim vlada Pluton, planet ledu in skal, jih privlači njena prvinska in vulkanska pokrajina z gejzirji. Kot vodno znamenje pa uživajo tudi kjerkoli je voda.

Strelec (22. november–21. december): Na avanturo življenja

Vlada jim kralj vseh planetov, Jupiter. In tudi strelci imajo radi svet okoli pod sebe pod nadzorom. So rojeni vodje in tudi raziskovalci. Letos je zanje popolno potovanje divja avantura po divjini Mongolije. Jahanje konj s pogledi na gore in vulkane. Šotorjenje ob tabornem ognju v sibirski tajgi in puščavi. Obisk budističnih samostanov. Neskončne širne planjave Mongolije in safari na kamelah po sipinah puščave Gobi.

Kozorog (22. december–19. januar): V gore

Kam pa njih vodijo poti? Zelo radi gredo in zrejo v gore, saj imajo radi hladnejše podnebje. Morda bodo letos obiskali Dolomite ali Švico. Ali pa se odpravili kar na treking v Himalajo. Naravnost uživali bodo v Butanu, edini državi na svetu, ki svoje blagostanje meri s stopnjo sreče vseh ljudi. V deželi, kjer budizem pomeni način življenja. Morda samo na takšnem potovanju ne bodo ves čas razmišljali o delu in pomembnih stvareh.

Vodnar (20. januar–18. februar): Na samotni otok

Vodnarji so radi del skupine, še raje pa njen vodja. Tudi ko so na potovanju, bodo najbolj srečni, če bodo nekomu lahko pomagali. Morda bodo najbolj srečni, če bodo šli na kakšno prostovoljsko misijo na obalo Karibov. Njihova najljubša smer za dopust so turistično manj oblegani otoki. In tudi bolj divji kampi.

Ribi (19. februar – 20.marec): Popolno potovanje je mistično

Ribe so mistiki, najbolj duhovni in vizionarski med vsemi znamenji. Morje kjerkoli je ponavadi njihova najljubša izbira. Voda jim namreč daje moč in energijo. Ob večernih sprehodih na obali bodo najlažje sledili svoji intuiciji. Njihovo popolno potovanje jih bo letos vodilo v mistično Indijo. Do svete reke Ganges, ki simbolizira življenje, smrt in ponovno rojstvo. In obvezno obisk središča hinduizma v Varanasiju.

Svoj čas pa bodo morda poleg raziskovanja bogate indijske dediščine in utripa dežele nasprotij doživeli tudi v ašramu. Prvi obiskovalci Indije pa bodo najbolj uživali v Kerali, deželi bogov.

Foto: Pixabay

Preberite še: Top 20 popotniških destinacij za 2020 po izboru ekipe Vandraj

Vam še ni dovolj idej? TUKAJ preverite odlično znižano ponudbo destinacij za vaš naslednji najljubši dopust – po Sloveniji ali pri naših sosedih.

Slovenka Boni, ki se je sama odpravila raziskovat Uzbekistan

Boni Bunderla je Gorenjka, ki zdaj živi v Ljubljani in dela v vinskem baru. Pravi, da zelo rada kuha in proste dni izkoristi za krajše izlete.

Glede na to, da študira gostinstvo in turizem, niti ni tako presenetljivo, da je do danes obiskala že 30 držav in da je njen Instagram profil videti kot kolaž fotografij z vsega sveta. Nam je v oči padlo predvsem potovanje v še ne tako oblegan Uzbekistan.

Kako bi se predstavili tistim, ki vas še ne poznajo?

Sem preprosta punca z nenavadnim imenom, ki rada dobro je, pije in raziskuje skrite kotičke sveta.

Po hitrem pregledu vašega Instagrama mi je takoj postalo jasno, da veliko potujete. Kje ste že vse bili in katero potovanje vam je do zdaj najbolj ostalo v spominu?

Moj spisek držav bo drugi teden dopolnila 30. obiskana država. Potovati sem začela že kot zelo majhna. Stara sem bila 5 let, ko sem prvič potovala z letalom. Ker tudi moji starši radi potujejo in raziskujejo svet, sem kmalu odkrila, da to veseli tudi mene. Do sedaj mi je najbolj ostalo v spominu potovanje v Kolumbijo, ko sem obiskala prijateljico, ki je takrat potovala po Južni Ameriki. Obljubila sem ji, da jo pridem obiskat, kjerkoli pač bo. Edini pogoj je bil, da potem skupaj obiščeva Brazilijo, ker sem si res želela obiskati Rio. Na koncu se je izkazala Kolumbija za prečudovito državo, česar nisem pričakovala, ker je nikoli prej sploh nisem imela posebne želje obiskati.

Po kakšnem ključu ponavadi izbirate naslednjo destinacijo za potovanje?

Včasih jo izberem glede na ugodnost letalske karte, včasih destinacija izbere mene. Kot na primer – prijatelj je imel poslovni sestanek na Tajskem in ker ga že dolgo nisem videla, sva skombinirala njegovo poslovno pot in najino druženje, s tem, da sem priletela na Tajsko. Nimam nekega “bucket lista”, kaj vse moram videti, ampak se vse odvija spontano.

Kakšen tip popotnika ste? Raje potujete sami ali v družbi?

Sem predvsem avanturistka. Do določene meje si stvari splaniram, rada pa imam, da se odvijajo spontano, saj tako največ vidim in doživim. Rada potujem sama ali v družbi. Kdaj pa kdaj si prav zaželim iti kam sama, da imam čas zase, razvajam sama sebe in spoznam nove ljudi. Paše pa mi tudi potovati v družbi.

V oči mi je padlo vaše potovanje v Uzbekistan. Za večino še dokaj nepoznana destinacija. Od kje ideja za potovanje tja?

Tudi meni je bila ta destinacija zelo nepoznana. Vse se je začelo s planiranjem dopusta v službi. Vedela sem, da hočem septembra nekam odpotovati za 14 dni. Vsakič, ko sem na delu vprašala za določen termin, je bil ta že zaseden. Potem pa sem še zadnjič poskusila srečo in odobrili so mi datume za dopust. Ko sem gledala in brskala po Skyscanerju, kam bi sploh šla, saj niti približno nisem vedela, kam hočem iti, sem videla mesto z imenom Tashkent. Pogledala sem fotografije in rekla: “Ok, grem v Uzbekistan”. Kupila sem letalsko karto in čez 3 tedne sem že bila na letalu v čisto neznano državo. Nikogar nisem poznala, ki bi Uzbekistan že obiskal, niti nisem nič vedela o tej državi, le po fotografijah sodeč mi je bila lepa. Preden sem šla, sem samo preverila kodeks oblačenja. Tako, za vsak slučaj, da ne bom z oblačenjem izzivala, saj sem potovala sama. Vedno, ko potujem, se hočem čim bolj zliti z okolico, saj nikoli ne veš, kaj se ti lahko zgodi.

Kako ste se lotili načrtovanja? Od kod ste leteli in koliko časa ste bili tam?

Prebirala sem bloge ljudi, ki so tam bili.  Vnaprej sem si določila približno, katera mesta bom obiskala, pretiranega načrta pa si nisem naredila. Letela sem iz Dunaja v Moskvo in iz Moskve v Tashkent.

Kakšna je bila vaša pot? Katere kraje ste obiskali in kateri so se vam najbolj vtisnili v spomin?

Moja pot je bila krožna in sicer, 2 dni v Tashkentu, 3 dni v Samarkandu, 4 dni v Buhkari, 2 dni v Khivi in 2 dni v Tashkentu. Vsako mesto v tebi pusti svojevrsten pečat in tako imam tudi jaz spomine iz vseh mest, ki sem jih obiskala.

Vseeno pa se mi je najbolj vtisnil v spomin obisk Samarkanda. Predvsem zaradi ljudi, ki sem jih tam spoznala in zaradi njegove veličastne lepote. Nikoli si nisem mislila, da lahko sredi Uzbekistana vidim avto s slovenskimi registrskimi tablicami in ravno to se mi je zgodilo. Po koncu dneva, ko sem se vračala v hostel sem pred njim zagledala terensko vozilo Defender. Bolj, ko sem se mu približevala, bolj razločno sem videla napis v slovenščini “daleč.si”. Mislila sem si, da to ni mogoče, potem pa sem v hostlu spoznala Slovenca, ki sta pripotovala v Uzbekistan iz Slovenije. Samarkand je bil zame mesto spoznavanja ljudi. Tam sem sredi Registana, na sredi trga, ki je obdan s čudovitimi mandrasami, prosila mimoidočo punco, če me lahko fotografira. Nekaj minut kasneje sva že skupaj večerjali, par dni kasneje pa potovali skupaj v Bukharo, kjer sva preživeli še 3 dni. Še danes sva v stikih, od nje vsak mesec dobim razglednico.

View this post on Instagram

A post shared by Boni Bunderla | ?? (@boniexplore) on

Kako ste se premikali po državi? Je to najcenejša opcija?

Po državi sem se večinoma premikala z vlaki. Imela sem en notranji let iz Urgencha, ki je blizu Khive, saj je bil le 10 evrov dražji kot nočni vlak, s katerim bi se vozila 14 ur do Tashkenta. Tako da sem se rajši odločila za drugo opcijo. Vlaki so zelo poceni, hitri, lepi in čisti. Moraš pa jih rezervirati vsaj en dan vnaprej, s potnim listom, drugače ti sploh ne izdajo vozovnice.

Kakšne so cene v primerjavi s Slovenijo? Koliko stane povprečna nočitev v hostlu in koliko kosilo/večerja?

Cene se ne morejo primerjati s Slovenijo, ker je skoraj vse bistveno ceneje. Pivo 0,5l je 0.8 centov, kosilo s pijačo pa stane okoli 5 evrov. Edina stvar, ki je draga, je kava. V Khivi sem za kavo z mlekom plačala 3 evre. Khiva je sicer zelo turistična, zato so tam tudi cene malo bolj navite. Povprečna nočitev v hostlu, kjer dobiš tudi zajtrk vključen v ceno, je od 5-8 evrov na noč. Hostli so zelo čisti, zaposleni pa so vsi zelo prijazni, vljudni in pripravljeni pomagati.

Kakšni so bili vaši prvi vtisi in kakšni po koncu 13-dnevnega potovanja?

Prvi vtisi, ko sem gledala slike iz Uzbekistana so bili “Vau, sem pa moram!” In ker praktično nič nisem vedela o državi, tudi nič od nje nisem pričakovala. Na koncu se je tudi izkazala za zelo lepo državo, prijazno in cenovno zelo dostopno. Potovanje v Uzbekistan se je izkazalo za eno prečudovito avanturo.

Ste se počutili varno kot ženska solo popotnica in ali ste imeli kakšno slabo izkušnjo?

Vse države, ki se končajo na – stan kot Afganistan ali Pakistan, se ljudem zdijo nevarne, ampak temu ni vedno tako. Uzbekistan je bil pred kratkim razglašen za eno od 20 najbolj varnih držav. Je turistom zelo prijazna država. Tudi na splošno sem se počutila zelo varno. Bolj kot slabe izkušnje, sem imela same dobre. Edina stvar, ki sem jo upoštevala je, da se nisem oblačila v kratke hlače ali oblekice. Ženske se tam oblačijo bolj konservativno kot v Evropi.

Kakšna se vam je zdela hrana? Vam je kakšna specialiteta še posebej ostala v spominu?

Ko sem prišla tja, nisem imela pojma, kaj bom jedla. Uzbekistan veliko svoje kulinarične tradicije deli s Turčijo, poleg tega pa postrežejo številne jedi z rezanci ali cmoki, ki so podobni tistim na Kitajskem, v Nepalu in drugih vzhodnoazijskih državah. Veliko jedo tudi solat, juh in mesa. Skoraj poleg vsake jedi ti bodo prinesli kruh. Najbolj v spominu mi je ostala specialiteta z imenom Plov. V Tashkentu sem obiskala tudi Plov center, kjer sem ga prvič preizkusila. Plov velja za nacionalno jed Uzbekistana. Če ga naročite, lahko pričakujete hrustljavo porcijo riža, skuhanega z jagnjetino ali govedino, čebulo, česnom, rozinami, korenjem in marelicam. Plov ni samo najbolj znana jed v Uzbekistanu, je tudi ena najbolj okusnih.

Kako turističen je pravzaprav Uzbekistan? Koliko slikovitih kotičkov, kjer ste bili povsem sami, ste našli?

Uzbekistan se je šele pred kratkim odprl za turiste. Je eden izmed vrhuncev Srednje Azije in postaja vedno bolj turističen. Turističnih skupin je kar veliko, ampak če prideš zgodaj zjutraj ali pa pozno zvečer, se lahko tej gneči izogneš. Zdi se mi, da še vedno ni toliko turistov, kolikor bi jih lahko bilo glede na njegovo lepoto. Z zgodovino in lepoto Uzbekistana bo postal vedno bolj oblegana s strani turistov. Jaz pogosto na potovanjih rada vstajam zgodaj zjutraj, ko ljudje še spijo. Tako dobiš vse ulice samo zase, še preden pridejo trume turistov. Na ta način lahko občudujem lepoto prebujanja mesta, gledam ljudi, kako se odpravljajo na delo, postavljajo stojnice in podobno. Vse to pa se spremeni po 2 urah, ko je vse natrpano z ljudmi.

Kakšen nasvet za vse, ki se odločajo za potovanje v Uzbekistan?

Pojdite, dokler še ni tako priljubljen. Cenovno je zelo dostopen. Menim, da imate za raziskovanje Uzbekistana dovolj 10 dni. Jaz sem bila dva tedna in se mi je zdelo preveč. Vse pa je seveda odvisno od posameznika, kaj si želi pogledati. Zame je bilo toliko časa dovolj, za marsikoga pa mogoče še premalo. Drugače pa prijazni ljudje, dobra hrana, poceni pivo, prelepa arhitektura, bogata zgodovina in še več. Vse to naj vas prepriča, da kupite karto in se odpravite raziskovat Uzbekistan.

View this post on Instagram

A post shared by Boni Bunderla | ?? (@boniexplore) on

Foto: osebni arhiv Boni Bunderle

Preberite še: Nasveti iz prve roke, kako raziskati Oman s šotorom in najetim terencem

Imate tudi vi prijatelja, ki živi v tujini, veliko potuje in bi z Vandraj bralci delil svojo izkušnjo? Ali pa morda sami živite v zanimivem mestu in radi raziskujete svet? Pišite mi na info@vandraj.si!

Kam se odpraviti v čudovitem maju

»Če boste za potovanje izbrali mesec maj, vas bo zadovoljstvo spremljalo na vsakem koraku,« zatrjuje Lonely Planet, ki je pripravil listo predlogov za majske potepe. Še posebno za navdušence nad novimi kulturami in antičnimi mesti.

Obiščite antično svileno pot v Bukhari

Pozna pomlad je idealen čas za obisk Uzbekistana. Belo in ledeno zimo nadomestijo cvetoči tulipani in drevesa obtežena z marelicami, orehi in pistacijami. Bazarji po dolgi zimi oživijo in prodajalci še bolj okrasijo ozke uličice s pisanimi začimbami ter svilo.

Bukhara, mesto v osrčju Uzbekistana, je velikokrat zaznamovano kot eno najsvetejših mest v Centralni Aziji. V času 9. in 10. stoletja je predstavljalo središče filozofije, religije in poezije. Vsako leto v maju se Bukhara ponaša s festivalom – Silk and Spices Festival, ki slavi tradicijo uzbekistanske kulture in umetnosti. Staro mestno jedro preplavijo glasbeniki in plesni nastopi. Na ulicah Bukhare, ki postanejo zavite v tančico srednjeveškega duha, so predstavljene obrti kot so izdelovanja keramike in nakita. Da o bazarju sploh ne govorimo.

Sončni spomladanski dan lahko doseže tudi 30 stopinj, ampak v mestu se vedno najde kakšen kotiček za oddih. Morda ena najstarejših mošej v Centralni Aziji ali mogočno obzidje iz 5. stoletja. Vendar, ko noge postanejo utrujene, okupirajte mizo na strešni terasi Minzife. Očarala vas ne bo le večerja, temveč tudi pogled na značilne z modrimi ploščicami okrašene kupole, ki se dvigajo v nebo.

uzbekistan_shutterstock_107073344

Pridružite se slavju v norveškem Bergnu

Obiščite norveško mestece Bergen v maju in priča boste mescu praznovanj. 17. maja se Norvežani zberejo, da proslavijo Dan ustave. Na ta slavnosten in vesel dan se s prijatelji in družinami podajo na ulice, oblečene v nacionalne kostume bunader. Z norveško zastavo v roki praznujejo njihovo samostojnost, občudujejo parade in drug drugega zasipavajo z voščili.

Kljub temu, da na ta dan potekajo proslave in festivali po vsej državi, pa je doživetje še bolj posebno, če ga doživite prav v Bergenu. Mesto je namreč z lesenimi hiškami v pristanišču, ki dajejo poseben videz, pod Unescovo zaščito. Po sladolednem priboljšku ali z okusom po vafljih, se lahko popeljete na goro Fløyen, od koder se razprostira razgled na celotno mesto.

Sicer pa se 25. maja v Bergenu prične mednarodni festival umetnosti. V dveh tednih se bodo na prizorišču zvrstili številni dogodki zapolnjeni z glasbo, plesom, opero, gledališčem in vizualno umetnostjo.

bergen_shutterstock_299211620

Naj vas očara spiritualna glasba v Fezu

Maj je vsekakor najprimernejši čas za obisk Maroka. Letošnji maj pa prav tako sovpada z festivalom – Fez Festival of World Sacred Music, ki povezuje vse kreativne duše iz vsega sveta.

Ravno v teh dneh so se v Fezu, mestu z 1200 let zgodovine, zbrali glasbeniki, umetniki in intelektualci iz vsega sveta. Njihov namen je, da  mesto napolnejo z glasbo, spiritualnostjo in umetnostjo. Festival poganja misel, da glasba lahko zdravi svet in podre ovire, ki so med nami.

Vsak večer se koncerti priznanih mednarodnih glasbenikov odvijajo na dvorišču palače Bab al Makina iz 14. stoletja. Tudi na drugih prizoriščih v mestu potekajo še ostali dogodki vezani na sam festival.

fez_shutterstock_66236014

Zavijte v Vojvodino

Severni del Srbije, nam bolj znan pod imenom Vojvodina, so lahko sanje za vsakega miru željnega popotnika. Vojvodino je najbolje raziskovati z avtomobilom ali s kolesom po kolesarski poti ob Donavi, ki včasih skrene med  sončnična polja. Alternativa je gostoljubnost Novega Sada, ki je odlična lokacija in izhodišče za lagodne enodnevne izlete. Obiščite podeželje in doživite salaše, stare dvorce, popeljite se s kočijo, okrepčajte se z ribo, med tem ko vam bo na uho igrala lutnja v čardi.

Spoznajte dediščino in zgodovino Vojvodine vse od prihoda Rimljanov pa vse do avstro-ogrskih časov v Subotici. Preizkusite svoje spretnosti jezdenja v 240 let stari kobilarni Zobnatica ali se podajte v ribiške in ptičje vode na območju redkih mokrišč naravnega rezervata Carska Bara. Ali pa preprosto preživite dan v vinogradih in samostanih posejanih na gričih Fruške Gore. Možnosti so neskončne, kakor je neskončen pogled na ravnine panonske ravnice.

novi_sad_shutterstock_328583132

Poiščite si svoj festival v Chicagu

V mesecu maju so v Chicagu vsi polni pričakovanja in vznemirjenja, saj je poletje pred vrati.  Otresajo se plasti zimskih flanel in flisa. Množice se zgrinjajo na odprtih prostorih, kjer se odvijajo festivali in na veliko srkajo še tako potreben vitamin D.

Festival piva – The Chicago Beer Classic, se bo odvijal ta konec tedna. Na Soldier Fieldu se bodo predstavili novi in lokalni varilci piva. Manjkala ne bo niti ogrlica iz prest, ki se k pivu najbolje poda.

Konec maja, ma Summer Camp glasbenem festivalu se bo v treh dneh zvrstilo 100 nastopajočih. Ljubitelji filma, boste lahko polnili vitrine prizorov na filmskem festivalu – Chicago Critics Film Festival. In vsi smeha željni se boste lahko nasmejali improvizatorjem – The Chicago Improv Festival. Mesec maj se v Chicagu konča ponovno s smehom z festivalom komedije – Annual Comedy Festival. Pravijo, da je smeh pol zdravja. Vsekakor je Chicago pravšnjo mesto, ki vas bo v mesecu maju pozdravilo z veliko smeha.

chicago_shutterstock_83783248

Maj je tu in z njim prijetni spomladanski dnevi, ki so v ljudeh naselili več igrivosti in sončne norčavosti. Marsikdo že danes premišljuje, kam bo pobegnil. Morda pa se je kakšna ideja že porodila.

Foto: Shutterstock

Vse pravice pridržane. Vandraj 2016. Pogoji spletne strani Piškotki COPYRIGHT © 2016 MODERNA VENTURES SA, VIA RONCO NUOVO 11B, 6949 COMANO, ŠVICA.