Top 5 izdelkov za kožo, ki jih morate poznati pred odhodom na poletni dopust

Danes že vsi vemo, kako zelo je pomembno, da zaščitimo svojo kožo pred škodljivimi učinki sončnih žarkov. A kaj storiti, če se vseeno ne bi želeli odpovedati poletnemu odtenku porjavele kože? S pravilno nego lahko dosežemo lep ten ne da bi tvegali opekline ali dolgoročne poškodbe.

Samoporjavitveni losjon

Samoporjavitveni losjon je odlična alternativa sončenju, saj omogoča, da koža postopoma pridobi naravno porjavelost, ne da bi bila izpostavljena škodljivim UV-žarkom. Ko izbirate samoporjavitveni losjon, se prepričajte, da vsebuje tudi vlažilne sestavine, ki bodo ohranile vašo kožo mehko in navlaženo. Solbay porjavitveni losjon najdete tukaj.

Marmelada za pospešitev porjavelosti

Za vse vas, ki se ne želite ure in ure nastavljati soncu, hkrati pa želite naravno rjavo polt – marmelada za pospešitev porjavelosti je inovativni izdelek, ki bo poskrbel za hitrejšo, enakomernejšo in dolgotrajno porjavelost. Solbay marmelado najdete tukaj.

Zaščitna krema za sončenje

Nikoli ne pozabite na klasično zaščito pred soncem. Izberite kremo z visokim faktorjem zaščite pred UV-žarki, ki bo preprečila opekline in dolgoročno poškodbo kože.

Hidratantno mleko po sončenju

Po vsakem izpostavljanju soncu je pomembno, da kožo navlažite in pomirite. Hidratantno mleko po sončenju bo pomagalo obnoviti vlago v koži in zmanjšati morebitno rdečico ali nelagodje.

Antioksidativni serum

Dodatno zaščitite kožo pred poškodbami prostih radikalov, ki nastajajo zaradi izpostavljenosti soncu, z uporabo antioksidativnega seruma. Ta izdelek bo okrepil naravno obrambno sposobnost kože in jo zaščitil pred prezgodnjim staranjem.

Z uporabo teh izdelkov lahko uživate v sončenju, ne da bi tvegali škodljive učinke sončnih žarkov. Ne pozabite pa, da je najboljša obramba pred soncem preventiva – vedno nosite zaščitna oblačila, sončna očala in se izogibajte izpostavljanju soncu v najbolj vročih urah dneva. S pravilno nego lahko dosežete čudovit ten kože, ne da bi ogrozili njeno zdravje.

POZOR! Samoporjavitveni losjon SOLBAY in SOLBAY marmelado za hitrejšo porjavelost, lahko prejmete BREZPLAČNO v paketih MEGABOX, ki jih prejmete na vaš naslov ob nakupu počitnic na Megabonu (velja samo za ponudbe z oznako MEGABOX). Najdete jih na povezavi TUKAJ

 

PREBERITE ŠE: Potovalna lekarna: Katerih 10 stvari ne smete pozabiti spakirati

Foto: Lipar design za Ličila.si 

Iščete navdih, kam na oddih? TUKAJ preverite odlično znižano ponudbo destinacij za vaš naslednji najljubši dopust – po Sloveniji ali pri naših sosedih.

Palau: Takšna kazen zdaj čaka turiste, ki bodo spakirali sončne kreme

Palau, majhna otoška država v zahodnem Tihem oceanu, je zdaj tudi uradno uvedla prepoved prodaje in uporabe sončnih krem s toksičnimi sestavinami, ki uničujejo korale.

Palau je majhna otoška država med Avstralijo in Japonsko na zahodu Tihega oceana, ki leži približno 500 kilometrov vzhodno od Filipinov. Otoška država s približno 250 otoki in 21 tisoč prebivalci je ena najmlajših in najmanj naseljenih držav na svetu.

Priljubljenost ima svojo ceno za korale

Palau je s tem tednom uvedel strogo prepoved prodaje in uporabo krem, ki vsebujejo za korale škodljive sestavine, vključno z oksibenzonom. Palau je s tem postala prva država, ki je s sprejetjem strogih ukrepov za zaščito okolja uvedla tovrstno prepoved.

Otočje z več sto otočki je med najbolj priljubljenimi potapljaškimi destinacijami na svetu. Oblasti so se za ukrepe odločile, ker imata priljubljenost in množičen obisk tudi svojo ceno. Priljubljena laguna Rock Islands na Palau je sicer uvrščena na seznam Unescove svetovne dediščine. Znanstveniki opozarjajo, da kemikalije, ki jih vsebujejo nekatere sončne kreme in drugi izdelki za nego kože, zelo škodujejo življenju v morju, še posebej so strupene za koralne grebene.

Palau nad kršitelje s 1000 dolarjev visokimi kaznimi!

Sončne kreme, ki jih bodo na to otoško državo prinesli turisti, bodo zaplenili, kršitelje pa kaznovali s približno 1000 dolarjev denarne kazni.

Prepovedali tudi komercialen ribolov

Ob tem je na arhipelagu, ki je del Mikronezije, začela veljati tudi prepoved komercialnega ribolova. Komercialni ribolov bo prepovedan na območju, ki meri približno 500.000 kvadratnih kilometrov.

A ne bodo se ustavili le pri kremah in omejitvi ribolova. Namesto plastenk za vodo, slamic in plastičnih kozarcev bodo spodbujali uporabo steklenih, oziroma takšnih za večkratno uporabo.

Foto: Unsplash

PREBERITE ŠE: Nasveti iz prve roke, kako raziskati Oman s šotorom in najetim terencem

Vandraj lahko sledite tudi na INSTAGRAMU!

Vse pravice pridržane. Vandraj 2016. Pogoji spletne strani Piškotki COPYRIGHT © 2016 MODERNA VENTURES SA, VIA RONCO NUOVO 11B, 6949 COMANO, ŠVICA.