6 napak, ki jih po mnenju lokalcev počnejo turisti v velemestih

Življenje v velikem mestu, sploh če je zanimivo tudi za turiste, pomeni, da imajo lokalni prebivalci z njimi pogosto več opravka, kot bi si morda želeli. Kaj si prebivalci velikih mest želijo, da bi turisti, ki prihajajo iz manjših mest, končno nehali početi?

Stanje na napačni strani tekočih stopnic

Tako kot na cestah po vsem svetu, v velikih mestih veljajo pravila tudi za uporabo tekočih stopnic. Če ne želite, da vam na čelu piše, da ste turisti, bodite pozorni na to, kje stojite. Ena stran je za tiste, ki na njih stojijo in čakajo, da jih pripeljejo na vrh/dno in druga stran za tiste, ki se jim še bolj mudi (ali skrbijo za kondicijo) in po tekočih stopnicah hodijo tudi sami. Običajno je stran, ki se ne premika, na desni strani, stran, ki mora biti prosta za prehod, pa na levi. Za vsak primer se o tem najlažje prepričate tako, da opazujete, kaj počne večina.

Vkrcavanje na javni prevoz, preden se drugi potniki izkrcajo

Preden se vkrcate na avtobus, metro, vlak ali drugo javno prevozno sredstvo, najprej pustite, da drugi potniki izstopijo. Če ni označeno drugače, na vstop čakate na levi in desni strani vrat, da potniki izstopajo po sredini.

Ustavljanje na sredi pločnika (ali drugih neprimernih mestih)

Raziskovanje novega, velikega mesta je za popotnika imenitna dogodivščina. Za lokalca, ki se mu po možnosti mudi na delo, po opravkih ali končno domov, pa nenadni zastoji turistov, ki se sredi hoje (ali vožnje, če govorimo o cestnem prometu) ustavijo za popolno fotografijo ali preverijo navigacijo, običajno niso prijetna popestritev dneva. Umik na rob prehodov morda res ni slaba ideja.

Uporaba taksija v prometni konici

V velikih mestih so prometni zamaški precej pogost pojav, sploh ob urah, ko velik del ljudi ravno začenja ali konča z delom. A imejte v mislih, da uporaba taksija ali sorodnih prevozov v prometni konici pogosto traja bistveno dlje in je posledično tudi dražja, kot če bi se do cilja podali peš ali z manj zamudnim javnim prevozom, ki vozi po tirih.

Velika mesta zahtevajo udobne čevlje

Hoja je za marsikoga najboljši način, kako raziskati veliko mesto. In ni redkost, da na klopi parka srečate kakšnega nesrečneža, ki je omagal zaradi žuljev in bolečih nog. Ne le, da je hoja pogosto najhitrejši način premikanja, je tudi najugodnejši. Najpomembneje pa je to, da na tak način pravzaprav največ vidite – in pogosto kaj imenitnega odkrijete kar ponesreči. Udobna obutev je prva stvar, ki jo za to potrebujete. Tudi lokalci gredo na delo pogosto v udobnih supergah, tam pa se nato preobujejo v poslu primernejšo opravo.

Hranjenje golobov

Hranjenje golobov je v velikih mestih postalo tako razširjeno, da je to početje marsikje prepovedano in kaznivo. Primer priljubljenega mesta, kjer vas lahko kaznujejo, če hranite golobe, so Benetke. Razlog ni le v tem, da človek s hranjenjem posega v naravno ravnovesje in vpliva na številčnost populacij, ampak tudi v tem, da je hranjenje golobov slabo tudi za ptice – saj jih turisti običajno pitajo s hrano, ki zanje sploh ni primerna.

FOTO: Unsplash

PREBERITE ŠE: INTERVJU s Sanjo Cvitić o Home exchange-u: “Stanovanje v Ljubljani sva zamenjala za vilo z bazenom v Provansi.”

Iščete idejo, kam na oddih v naši bližini? TUKAJ (klik) vas čaka kup imenitnih ponudb!

Vse pravice pridržane. Vandraj 2016. Pogoji spletne strani Piškotki COPYRIGHT © 2016 MODERNA VENTURES SA, VIA RONCO NUOVO 11B, 6949 COMANO, ŠVICA.