Sicilija: Kako v 7 dneh doživeti slikovit otok, ki je malo večji od Slovenije

Sicilija je največji otok v Sredozemskem morju, ki je s skoraj 26 tisoč kvadratnimi kilometri celo nekoliko večji od Slovenije!

Sicilija je avtonomna regija Italije, njihov uradni jezik je italijanščina, vendar se na otoku govori tudi sicilijanščina, ki je avtohtoni jezik z močnimi vplivi grščine, arabščine, španščine in francoščine. Njeno glavno mesto je Palermo. Od celine – regija Kalabrija – jo s prsti italijanskega škornja loči Mesinski preliv, ki povezuje Tirensko morje z Jonskim morjem.

Kako do tja? Najhitrejši in najbolj priljubljen način za potovanje na Sicilijo je z letalom. Sicilija ima več mednarodnih letališč, najverjetneje boste pristali v Kataniji ali Palermu. Na Sicilijo lahko iz več pristanišč pridete tudi s svojim avtomobilom, ki ga na otok prepelje trajekt. Zanimiva možnost pa je tudi vlak, ki ga čez Mesinski preliv prav tako prepelje trajekt. Na tem trajektu so namreč železniški tiri, na katere premaknejo vagone.

Sicilija: od lepih plaž do vulkana

Sicilija je zelo razgiban otok. Ima veliko čudovitih plaž, rodovitne doline, a tudi bolj hribovito pokrajino. Na vzhodni obali otoka leži tudi najvišji aktivni vulkan v Evropi – Etna. Vulkan Etna je eden najaktivnejših vulkanov na svetu in kar pogosto izbruhne.

Etna je tako ne le pomembna znanstvena destinacija, ampak tudi turistična. Obisk Etne je namreč zelo priljubljena dejavnost med turisti, ki obiščejo Sicilijo. Ob tem je seveda pomembno upoštevati vse varnostne ukrepe in opozorila lokalnih oblasti. Etno lahko raziščete po različnih poteh, odvisno od vaše kondicije, vsekakor pa se primerno obujte in opremite. Do 2.500 metrov nadmorske višine vozi tudi žičnica, od tam pa lahko nadaljujete le še peš ali s terenskimi vozili.

Na pistacijev sladoled in cannole!

Sicilijanska kuhinja je, tako kot drugod po Italiji – božanska! Testenine na vse načine, na otoku pa vsekakor poskusite kakšno sladico s pistacijo – na primer kremen gelato. Pa tudi različne jedi iz morskih sadežev, arancine in cannole! Cannoli je sicilijansko pecivo, sestavljeno iz cevaste lupine iz ocvrtega testa, polnjenega s sladkim, kremastim nadevom iz rikote. Arancini pa so ocvrte riževe kroglice, polnjene z različnimi nadevi. V Kataniji jih pripravljajo tudi v stožčasti obliki. So ena izmed najbolj prepoznavnih in priljubljenih uličnih jedi na Siciliji, znane po svojem hrustljavem zunanjosti in okusnem, mehkem nadevu.

7-dnevni načrt za raziskovanje Sicilije z najetim avtomobilom

Ker Sicilija ni ravno majhen otok, si lahko zanj vzamete najmanj en teden. Seveda lahko za prvi okus na otoku preživite tudi manj časa, vsekakor pa vam ne bo dolgčas niti, če tam preživite kar ves mesec. Tokrat smo pripravili načrt poti za 7-dnevni oddih, ki ga vsekakor lahko raztegnete tudi na kakšen dan (ali teden!) več. Tokrat smo nekaj več pozornosti namenili jugu in vzhodu otoka. Največ in najhitreje boste videli kar z najetim avtomobilom, temu smo prilagodili tudi tokratno pot. Začnimo v Kataniji!

# 1. dan: Prihod v Katanijo

Katanija je drugo največje mesto na Siciliji, znano po svoji baročni arhitekturi in bližini vulkana Etna. Ima tudi mednarodno letališče, ki je zelo blizu mesta. Prvi dan avtomobila načeloma še ne potrebujete, saj iz letališča do mesta na 25 minut vozi avtobus. Najprej torej raziščimo Katanijo! Kaj si ogledati?

Piazza del Duomo je glavni mestni trg, kjer stojita znamenita katedrala sv. Agate in vodnjak s slonom Fontana dell’Elefante, ki velja za simbol mesta. Glavna ulica Katanije, kjer lahko nakupujete in občudujete baročne stavbe, je Via Etnea. V središču mesta je tudi Teatro Romano, ostanki rimskega gledališča v središču mesta.

Najbolj znana tržnica v Kataniji La Pescheria se nahaja tik ob znameniti Piazza del Duomo in Fontani dell’Elefante. Čeprav je osredotočena na ribe, je to veliko več kot le ribja tržnica. Najbolj živahna v zgodnjih jutranjih urah, ko ribiči pripeljejo svež ulov.

# 2. dan: Vulkan Etna in Taormina

Zgodaj zjutraj se odpravite na izlet do Etne, najvišjega aktivnega vulkana v Evropi. Vožnja z žičnico in terenskimi vozili vas bo pripeljala blizu vrha, od koder boste uživali v čudovitih razgledih. Popoldne pa se zapeljite še do Taormine, enega najbolj očarljivih mest na Siciliji. Tu najdete Grški teater, starodavno gledališče z osupljivim pogledom na Etno in morje. Očarala vas bo tudi Isola Bella, majhen otoček in naravni rezervat, povezan z obalo z ozko peščeno plažo. Mimogrede, do Taormine iz Katanije vozi tudi vlak, kar je odlična alternativa iskanju parkirnega mesta v tem priljubljenem kraju.

Megabon potovanja: Jesenski oddih na Siciliji – organiziran povratni let, nočitve in najem avtomobila! Več o ponudbi najdete TUKAJ.

# 3. dan: Sirakuze in Ortigia

Tretji dan namenite obisku mesta Sirakuze in njenega starega mestnega jedra Ortigia. Ortigia je majhen otok, povezan s preostalim delom Sirakuz z dvema mostovoma. Je srce mesta in najstarejši del Sirakuz. To mesto je bilo nekoč najmočnejše grško mesto na Siciliji. Na seznamu krajev za ogled je zagotovo čudovita katedrala Duomo di Siracusa, zgrajena na ostankih starodavnega grškega templja. Obiščite Arheološki park Neapolis, oglejte si grški teater, rimski amfiteater in slavno Dionizovo uho. Če vas zanimajo ostanki enega najstarejših grških templjev na Siciliji, obiščite še Apolonov tempelj. Za večerjo vam bo prijalo nekaj morskega!

*Če vam ostane kaj časa, so proti jugu še številna prikupna obmorska mesteca: Avola, Lido di Noto, Noto, naravni park Vendicari in plaža Calamosche ter San Lorenzo.

# 4. dan: Ragusa, Modica in Scicli

Ragusa, Modica in Scicli so tri čudovita mesta v jugovzhodnem delu Sicilije, znana po svoji baročni arhitekturi in bogati zgodovini. Skupaj s še nekaj drugimi mesti v dolini Val di Noto so vključena na Unescov seznam svetovne dediščine.

Ragusa je eno najbolj slikovitih in zgodovinsko pomembnih mest na Siciliji. Po potresu leta 1693 so jo delno obnovili na novem mestu, kar je privedlo do obstoja dveh delov mesta: Ragusa Superiore (zgornji del) in Ragusa Ibla (spodnji, starejši del).

Modica je znana po svoji izjemni baročni arhitekturi in čokoladi, ki jo izdelujejo po starodavnem azteškem postopku, brez končnega temperiranja, kar ji daje značilno zrnavo teksturo. Čokolada je pogosto obogatena z okusi, kot so cimet, vanilja, pomarančna lupina ali čili.

Scicli je manjše, a zelo slikovito mesto, ki se ponaša z bogato zgodovino in čudovito arhitekturo. Čeprav je turistično manj obiskan kot Ragusa in Modica, tudi ta ponuja čudovite baročne palače in cerkve, na primer Chiesa di San Bartolomeo. Mestno jedro je polno zgodovinskih stavb, tlakovanih ulic in očarljivih trgov.

# 5. dan: Agrigento in Dolina templjev

Peti dan se odpravite na zahod proti Agrigentu, kjer vas čaka eno najpomembnejših arheoloških najdišč na svetu – Dolina templjev. Tempelj Concordia je eden najbolje ohranjenih grških templjev. Tempelj Junone in Herkula pa so ostanki dveh velikih templjev, ki ponujajo vpogled v zgodovino antične Grčije. Popoldne se lahko sprostite na eni izmed izjemnih plaž v bližini. Priporočamo skok do Scale dei Turchi. To je očarljiv bel skalni klif, znan po svoji edinstveni beli barvi in osupljivih pogledih na morje. Dan zaključite s pistacijevim sladoledom!

# 6. dan: Palermo in Monreale

Vožnja proti severu vas bo pripeljala do sicilijanske prestolnice – Palerma! Palermo je mesto z bogato zgodovino in mešanico arhitekturnih stilov. Ne zamudite katedrale v Palermu, Normanskega palače in tržnice Ballarò. Obiščete lahko tudi Monreale, mesto na hribu nad Palermom, znano po svoji veličastni katedrali z mozaiki iz 12. stoletja.

# 7. dan: Cefalù in odhod

Zadnji dan se odpravite proti obalnemu mestecu Cefalù. To očarljivo mestece ima lepo plažo, normansko katedralo in srednjeveške ulice. Zadnji dan tako uživajte na plaži, nato pa se vrnite v Katanijo in odletite domov. Namig: na poti domov lahko že naredite načrt za vnovičen obisk Sicilije, v katerem se boste bolj posvetili predelu okoli Palerma in Eolskim otokom. Tako! Sicilija vas vsekakor ne bo pustila ravnodušnih ali lačnih, imenitnih razgledov pa vam tudi ne bo manjkalo! Uživajte!

Megabon potovanja: Jesenski oddih na Siciliji – organiziran povratni let, nočitve in najem avtomobila! Več o ponudbi najdete TUKAJ.

FOTO: Shutterstock

PREBERITE ŠE: Cinque Terre: Romantičnih 5 italijanskih vasic ob morju, ki jih morate doživeti

Iščete idejo, kam na oddih v naši bližini? TUKAJ (klik) vas čaka kup imenitnih ponudb!

Povratni let: Dih jemajoča Sicilija le pičlih 43 evrov

V srcu Sredozemlja se skriva magičen otok, poln mitov in legend, prelepe narave ter živahne ognjene energije – Sicilija. Zaradi svoje geografske lege je Sicilija pravi talilni lonec in kraj, kjer se srečajo severno-afriška, arabska in evropska kultura. Na Sicilijo lahko iz Trsta ali Verone letite že za 43 evrov!

Na Siciliji, sanjskem italijanskem otoku, se srečamo z mnogimi kulturami, preteklostjo in sedanjostjo. Sicilija je s svojim jezikom, temperamentnimi prebivalci in mnogimi skrivnostmi pisan na kožo raziskovalnemu duhu uživaških popotnikov.

Za povratno karto iz Trsta ali Verone v Katanijo boste odšteli od 43 evrov. Oglejte si vulkan Etna, zloglasni Palermo in uživajte v soncu in rajskih plažah.

S klikom na to povezavo si zagotovite ugodno letalsko vozovnico v Katanijo!
Povratni let na Sicilijo že za 43 evrov (ali celo 7 evrov, če boste ostali dlje časa)!

KAJ BOSTE NA SICILIJI DOŽIVELI?

Živahne ulice Palerma Sicilija

Glavno mesto Sicilije, Palermo, v preteklosti imenovan tudi Ponurmus, daje sloves velikega pristaniškega mesta, ki se je ohranil vse do danes. Mesto je polno zgodovinskih lepot in bogate dediščine, ki jih delita dve glavni ulici, ki se sekata v Quattro Canti, ki velja za središče mesta.

Palermo se lahko pohvali z 2700 leti obstoja in je najpomembnejša zapuščina tako Arabcev, kot Špancev in Normanov. Prebivalstvo je multietnično, ravno tako cel otok Sicilija in to vse zaradi njenega geografskega položaja. sicilija

Utrip v centru Palerma bi lahko opisali kot predstavo na gledaliških deskah. Ulice so baročna kulisa, ki se bo vsak čas sesula sama vase, ljudje pa so tisti, ki jih naredijo živahne. Na trgih vas pričakujejo plesni utrinki. Ne zamudite pa niti sončnega zahoda na passeggiati.

Ima res vse pod nadzorom mafija?

Mesto Palermo ima tudi nekoliko bolj zlovešč sloves, saj velja namreč za središče znamenite sicilijanske mafije. Prav na Siciliji so se sredi 19. stoletja pojavile prve mafijske skupine. Danes je sicilijanska Mafia znana tudi kot Cosa Nostra. Ravno zato mnogi ljudje ob omembi mesta Palermo pomislijo na kriminal, streljanje, grožnje in napade.

Vendar tega v mestu ne boste videl in doživeli. Palermo kljub bedi svojih prebivalcev – odstotek brezposelnosti je tukaj namreč eden najvišjih v Italiji – ostaja mesto, ki vse obiskovalce očara s svojo barvitostjo, sijajem preteklosti, sredozemsko atmosfero, počasnostjo življenja ter barvitostjo trgov in pristanišč. Če vas zanimajo mafijski posli, se lahko po mestu odpravite na vodeno turo, ki vas bo popeljala v nekoliko drugačen svet, v svet mafije.

Barvite sicilijanske tržnice

Na Siciliji nikakor ne smete zamuditi barvitih tržnic, med katerimi so zagotovo najbolj slikovite tiste z morskimi dobrotami. Med njimi je najbolj znana Vucciria v Palermu, ki slovi predvsem po gneči in hrupu. Še ena priljubljena je tržnica Ballaro, živahna in barvita tržnica, kjer donijo vzkliki različnih prodajalcev, ki vas vabijo k nakupom.

palermo_shutterstock_269390258

Na Siciliji ne boste nikoli lačni Sicilija

Sicilija slovi tudi po svojih kulinaričnih specialitetah. Med najbolj znanimi sicilijanskimi jedmi so pasta con le sardele (testenine s sardelami in janežem), rigatoni alla palermitana (testenine z mesno omako in grahom), pesce spada (mečarica na različne načine) in jajčevci v vseh oblikah. Tipična sicilijanska poulična jed so arancini (riževi kroketi, polnjeni z različnimi nadevi).

Če iščete poceni restavracije, ki še vedno ponujajo kvalitetno hrano, jih boste največ našli v bližini tržnic. Za posladek je obvezen sladoled, brez katerega v Italiji tako ali tako ne gre. In naj nanizamo še nekaj restavracij v Palermu, ki s svojimi okusi očarajo in so vredne obiska:

Trattoria Piccolo Napoli
Za vse ljubitelje morskih dobrot.
trattoriapiccolonapoli.it

Antica Focacceria San Francesco
Tukaj lahko poskusiš najboljše arancine v mestu- riževi kroketi, polnjeni z različnimi nadevi.
anticafocacceria.it

Osteria dei Vespri
Ena najbolj priljubljenih in priznanih restavracij v mestu, ki čarajo tradicionalne okuse Sicilije.
osteriadeivespri.it

Antica Pizzeria Bellini
Ne gre pa seveda brez pizze in testenin. Ne bo te očarala samo hrana, temveč tudi ambient na trgu Piazza Bellini.
anticapizzeriabellini-palermo.it

palermo_shutterstock_371717572

Katanija in vulkan Etna

Drugo največje sicilijansko mesto je Katanija. Stoji ob vznožju vulkana Etna, najstarejšega še delujočega vulkana na svetu. Baročno mesto so večkrat prizadeli tresljaji in potresi, a mesto stoji trdno in vedno pripravljeno na zabavo.

Sicilija je raj za ljubitelje plaže in morja

Sicilija ima nekatere najlepše plaže na svetu. Otok je poln raznolikih plaž, ki nudijo fantastične poglede na kristalno čisto morje. Če začnete pri prvi in obiščete vse do zadnje, vam niti za eno ne bo žal.

S klikom na to povezavo si zagotovite ugodno letalsko vozovnico v Katanijo!
Povratni let na Sicilijo že za 43 evrov (ali celo 7 evrov, če boste ostali dlje časa)!

 

Foto: Shutterstock, Unsplash

PREBERITE ŠE: “Na potovanjih mi največ pomenita svoboda in dostop do domačinov.” – Urška Repnik #intervju Sicilija

Sicilija: Parom, ki se poročijo na otoku, podarijo 3000 evrov

Iščete popolno lokacijo za poroko? Sicilija kliče! Tamkašnje oblasti bodo namreč vsakemu paru, ki se bo poročil na tem čudovitem otoku, podarile 3000 evrov!

Oblasti južnoitalijanskega otoka Sicilija so se odločile, da vsakemu paru, ki se bo tam poročil, podarijo 3000 evrov. Ponudba velja do 31. julija 2021. Poroke znajo biti velik strošek za mladoporočence, zato je ponudba še toliko bolj mamljiva. Pa tudi sama lokacija je lahko prav idilična.

Številna podjetja, ki se na Siciliji ukvarjajo s porokami, so sicer vzniknila po zaslugi najbolj znane poroke na otoku, tiste iz filma Boter, v katerem se sin mafijskega botra poroči z lokalno lepotico.

Kriza prizadela tudi organizatorje porok

Sicilija je z baročnimi palačami in vilami, srednjeveškimi cerkvami ter lepo naravo zanimiva za poročna slavja, a pandemija je ustavila vse dejavnosti v zvezi s porokami, ki so otoku na leto prinesle do 50 milijonov evrov.

Posledice krize zaradi pandemije močno občutijo tako podjetja za organizacijo porok kot tudi catering, fotografi in hoteli. Ob pomemben vir dohodka so zaradi odpovedi porok tudi cerkve, palače, muzeji in samostani, ki so priljubljena prizorišča za poročne zabave. S “poročnim bonusom”, za katerega so oblasti predvidele skupno 3,5 milijona evrov, želijo znova oživiti poročno industrijo na otoku.

Sicilija ni le otok, znan po mafiji

Zaradi svoje geografske lege je Sicilija pravi talilni lonec in kraj, kjer se srečajo severno-afriška, arabska in evropska kultura. Poleg odličnega sladoleda, testenin, jezika in vina ima Sicilija tudi vulkan Etna. Otok je s svojim jezikom, temperamentnimi prebivalci in mnogimi skrivnostmi pisan na kožo raziskovalnemu duhu uživaških popotnikov, še posebej zanimiv pa je zloglasni Palermo.

Mesto ima nekoliko bolj zlovešč sloves, saj velja namreč za središče znamenite sicilijanske mafije. Prav na Siciliji so se sredi 19. stoletja pojavile prve mafijske skupine. Danes je sicilijanska Mafia znana tudi kot Cosa Nostra. Ravno zato mnogi ljudje ob omembi mesta Palermo, pomislijo na kriminal, streljanje, grožnje in napade. A tega v mestu ne boste ravno videli in doživeli. Palermo ostaja mesto, ki vse obiskovalce očara s svojo barvitostjo, sijajem preteklosti, sredozemsko atmosfero, počasnostjo življenja ter barvitostjo trgov in pristanišč.

Foto: Unsplash

PREBERITE ŠE: Ste za skok v bazen z enim najlepših razgledov na naši obali?

Iščete navdih, kam na oddih? TUKAJ preverite odlično znižano ponudbo destinacij za vaš naslednji najljubši dopust – po Sloveniji ali pri naših sosedih.

Šest najbolj romantičnih stvari, ki jih lahko počneš na Siciliji

Prihaja valentinovo in če še nisi našel romantičnega kraja, kamor bi odpeljal svojo ljubljeno osebo, smo zate pripravili odličen predlog.

Zakaj se ne bi podal na Sicilijo? Letalske karte so v tem času na voljo po zelo ugodnih cenah, temperature so trenutno občutno višje kot pri nas, otok pa je prava romantična kulisa za valentinov izlet.

Naj samo predlagamo nekaj romantičnih stvari, ki jih lahko počneš na Siciliji.

#1 Vulkanski sončni vzhod

Nastavi budilko še pred sončnim vzhodom ter povabi svojo simpatijo na vrh vulkana od koder bosta skupaj lahko opazovala najbolj spektakularen sončni vzhod v življenju.

#2 Večerno vožnja z ladjo

V turistični pisarni se pozanimaj o zasebnih vožnjah z ladjo. Odpelji svojega dragega ali drago na romantično večerno vožnjo ob mediteranski obali ter vama privošči kozarec šampanjca ob sončnem zahodu.

VANDRAJ priporoča // Megabonova ponudba za romantičen dopust na Siciliji

#3 Polet nad vulkanom

Spektakularen pogled na vulkanski stožec iz zraka je gotova ena bolj romantičnih stvari, ki jih lahko podariš svojemu valentinovemu izbrancu ali izbranki. Na voljo so namreč organizirani poleti s helikopterjem, ki so gotovo izjemna izkušnja, če pa si za malce manj pompozno darilo, si lahko vulkan ogledaš z nogami trdno na tleh.

#4 Večerja ob svečah

Vsi vemo, da so Italijani neizmerni romantiki in siciljanski chefi ti bodo z veseljem pripravili spektakularno romantično večerjo v soju sveč za tvojo simpatijo.

#5 Sprehod skozi staro mesto

Sicilija je očarljiv otok s prikupnimi mesti. Skupaj z izbrancem ali izbranko se odpravita na večerni sprehod skozi čudovite uličice ter pohajkujta dolgo v noč.

VANDRAJ priporoča // Megabonova ponudba za romantičen dopust na Siciliji

#6 Ogled italijanske opere

Oglejta si vročekrvno italijansko opero v operni hiši Teatro Massimo v Palermu. Tradicionalno se Italijani po končani predstavi odpravijo še na dolgo okusno večerjo v fino restavracijo. Zakaj si ne bi finega grižljaja privoščila tudi vidva in nazdravila vajini ljubezni?

Foto: Shutterstock

Ideja za praznovanje: Sredozemsko silvestrovanje na Siciliji

Do božiča nas loči še slab teden, nezadržno pa se bliža tudi konec leta in z njim silvestrska zabava. Pogovori z znanci in prijatelji vedno vodijo k vprašanju “Kje boš pa ti za novo leto?”, ti pa res ne veš, kaj bi odgovoril. Če za novoletno praznovanje še nimaš izdelanega plana, a si želiš, da bo letošnji vstop v novo leto res nekaj posebnega, ti predlagamo, da odpotuješ na konec škornja – Sicilijo.

Največji otok v Sredozemlju je s 25700 kvadratnimi kilometri in 5,1 milijoni prebivalcev tudi najbolj poseljen otok na tem območju. Od celinske Italije ga ločuje le tri kilometre širok prekop, 140 kilometrov jugozahodno pa se že nahaja Afrika. Zaradi sredozemskega podnebja je klima prijetno topla tudi pozimi, zato lahko tudi na silvestrovo čez dan pričakuješ do 18 stopinj Celzija, temperatura pa tudi ponoči ne bo padla pod ledišče.

Ko govorimo o Siciliji, najprej pomislimo na dve stvari. Čudovite plaže in Etno. Najvišja točka Sicilije je s 3329 metri tudi najvišji delujoči vulkan v Evropi ter eden izmed najbolj aktivnih na svetu. Nazadnje je izbruhnil leta 2012, vendar pa je zaradi nenehnega nadzora praktično nenevaren. Skoraj do vrha vodi gondola, ki olajša plezanje na vrh, ki si ga sicer lahko ogledaš tudi peš (če si v dobri kondiciji, to možnost toplo priporočamo). Vulkanska prst je pokrajino zaznamovala s tipično črno barvo, ki je pravo nasprotje s sicilijansko belo obalo. Sicilija se ponaša tudi z najjužneje ležečim italijanskim smučiščem in čudovitem razgledu na okoliško pokrajino.

VANDRAJ priporoča // Megabon aranžma za silvestrovanje na Siciliji

Skok v morje 1.januarja

In ko smo ravno pri beli obali, ne moremo mimo Scale dei Turchi. Bela skalnata obala je prava paša za oči in kar kliče po fotografiranju. Na silvestrovo ti sicer ne moremo obljubiti toplega morja, a najpogumnejši tradicionalno skočijo v morje tudi 1. januarja. Navada naj bi očistila negativno energijo preteklega leta ter telo in duha pripravila na nov začetek.

Mesta in vasice na Siciliji so več kot vredne raziskovanja. Baročne Siracuse so idealen kraj za silvestrovanje na prostem, saj je z italijanskim temperamentom, lokalnim vinom in odlično hrano zabava zagotovljena, dokler pa smo še v decembru, si lahko ogledaš tudi najlepše žive jaslice na Siciliji v Ispici.

Več o Siciliji si lahko prebereš tudi tukaj.

Na Vandraj Sicilijo vsekakor priporočamo, v kolikšni meri pa bo začarala tebe, preveri sam. Ugodne lete iz Ljubljane ali bližnjih letališč najdeš v našem iskalniku, če pa veliko raje potuješ kot planiraš, si lahko ogledaš že organiziran aranžma, ki ga ponuja Megabon.

Foto: Shutterstock

Vse pravice pridržane. Vandraj 2016. Pogoji spletne strani Piškotki COPYRIGHT © 2016 MODERNA VENTURES SA, VIA RONCO NUOVO 11B, 6949 COMANO, ŠVICA.