“Življenje je prekratko, da bi hodila v službo, ki naju ne veseli.” – Gremo jest #INTERVJU

Tokrat vam v intervjuju predstavljamo par, ki na družbenih omrežjih deli vsebino, ob kateri se pocedijo sline! Gremo jest sta Tina in Tomaž, mlada kulinarična navdušenca, ki življenje zajemata z veliko žlico (in vilico ter nožem). Pogovarjali smo se o tem, kako kulinarično bogata je v resnici Slovenija, o tem, kako je videti delo kulinaričnih vplivnežev in o njunem svežem pogledu na svet, ki veli predvsem uživanje v trenutku. Se zares da?

Kako bi se predstavila tistim, ki vaju še ne poznajo?

Sva Tomaž in Tina, mož in žena, ki sta v prvi vrsti zaljubljena v življenje in drug v drugega. Vsak dan naju žene radovednost! Sva mnenja, da je življenje prekratko, da bi hodila v službo, ki naju ne veseli, da bi vsak dan počela iste reči, jedla isto hrano, … Življenje enostavno ponuja preveč – raziskujte ga! Večkrat se opomniva, da morava živeti v trenutku, jutri namreč ni nikomur zagotovljen. Tisti, ki naju že poznajo, gotovo vedo, da sva velika gurmana in kulinarična navdušenca. Preden sva začela zgodbo Gremo jest, bi si težko predstavljala, da Slovenija ponuja takšno raznolikost in pestrost na tem področju. Kulinarična doživetja, potovanja, izleti, preživet čas skupaj medtem ko delava – neprecenljivo!

 

Kje in kdaj sta se spoznala?

Spoznala sva se pred slabimi štirimi leti. Lahko bi se malce pohecala, ampak vse kaže, da je bila to usoda. Kmalu za tem tudi ljubezen na prvi pogled (haha). Vse skupaj se je začelo z reakcijo na Instagram story. Sledila sva si sicer že dlje časa, ampak to je bila pobuda za nadaljnji pogovor. Kot zanimivost: v srednji šoli sem se celo družil s Tinino sestro, a se najine poti takrat še niso prekrižale. In kako drugače – najina pot se je začela v dobro poznani slaščičarni Zebra v Ljubljani. Tino sem povabil na tortico, ker sva sicer že vsak za sebe rada uživala v dobri hrani. Oba se strinjava, da je med nama “kliknilo” takoj, ko sva se zagledala. Pogovor je tekel drugače kot z drugimi, obema so se zamajala tla pod nogami. Od tistega dne sva se videvala večkrat na teden in postala praktično nerazdružljiva, lansko leto sva se poročila.

 

Kdaj in zakaj sta začela z ustvarjanjem vsebin na družbenih omrežjih?

Kot sva že omenila, sva osebi, ki v življenju ne želita graditi sanj drugih, pač pa svoje. Od trenutka, ko sva se spoznala, sva vedela, da želiva ustvarjati svojo zgodbo. Takrat sicer še nisva vedela kaj to bo. Nekega dne sva bila na morju, brezskrbno sva poležavala in se pogovarjala različne stvari. Oba sva zelo rada spremljala različne oddaje na “24 Kitchen” in večkrat sva se pohecala: “Si predstavljaš, da bi lahko midva preizkušala restavracije? Mar ne bi bilo to sanjsko delo?”.  Takrat sva se vrgla v raziskavo in ugotovila, da v Sloveniji dejansko še nihče ni počel tega na takšen način. Vedela sva, da je to stvar, ki naju neizmerno veseli. Tina je oseba, ki ima neizmeren smisel za oblikovanje, dekoriranje ipd., Tomaž pa pokriva tisti “birokracijski” del in tako sva si rekla – poizkusiva, kaj imava za zgubiti? Po treh mesecih rednega objavljanja vsebin je stvar prerasla v prva sodelovanja in še sama nisva mogla verjeti, da je to mogoče.

 

Kaj vama je to delo prineslo kot paru, posameznikoma, karierno?

Na to vprašanje lahko odgovoriva preprosto – ogromno! Vedeti morate, da nihče od naju ne izhaja iz sveta kulinarike, na tem področju nimava nikakršne izobrazbe, vse se učiva iz izkušenj in tega kar vedno poudarjava – poizkušajte nove stvari! Sprva sva seveda ostala na realnih tleh in od “Gremo jest” nisva imela previsokih pričakovanj, a po dobrem letu je to preraslo v malo podjetje. Verjetno si mislite, kako lahko to, da jesta v restavracijah tretirata kot delo?! Za tem se skriva ogromno malenkosti, ki vzamejo obilo časa, skoraj vsak dan sva na poti, če ne v restavracijah pa po sestankih oz. pripravljava nastale vsebine za objavo. Kot par se nama zdi, da zaradi tega iz dneva v dan rasteva, to delo naju postavlja pod različne stresne situacije iz katerih se marsikaj naučiva, če ne drugega to, da morava biti strpna drug do drugega. Veseli naju to, da lahko to počneva skupaj, čeprav na nek način morate razumeti, da nama to delo vzame enega izmed najbolj pogostih zmenkov kosilo / večerja zunaj, za naju to nikoli več ni tako sproščujoče in brezskrbno. Če se presenetiva z zmenkom, to definitivno ne pomeni obiska restavracije. Karierno – odprlo nama je oči, da je življenje točno takšno, kot si ga sami ustvarimo. Mislila sva, da so službe samo takšne, kjer 8 ur preživiš ob delu, ki te ne veseli, ne napolni duše. Verjemite ali ne, sedaj delava precej več, ampak nama nikoli ni težko, ker v tem uživava.

 

Je to delo nekaj, od česar lahko živita, ali se ukvarjata še s čim drugim?

Gremo jest je prerasel na ta nivo, da lahko od tega živiva. Vemo pa, da so bila pretekla leta, sploh kar se tiče gostinstva, res težka, zato zraven počneva še številne stvari, ki nama predstavljajo večjo varnost. Zavedava se, da so družabna omrežja “trenuten trend”. Iz tega razvijava več, a zaenkrat naj to ostane še skrivnost. Izven dela sva sicer oba velika ljubitelja narave, zelo rada športava, potujeva in se druživa z ljudmi, ki jih imava rada.

 

Kaj najraje jesta?

Uh, na to vprašanje bi najlažje odgovorila tako – dobro hrano! Preveč jedi obožujeva, da bi lahko izpostavila samo eno in stremiva k temu, da kljub temu, da nama je neka jed v restavraciji na podlagi preteklih obiskov res všeč, naročiva nekaj drugega. Vedno znova raziskujeva.

 

Kaj najraje sama skuhata? Kdo bolje kuha?

Zelo zelo redko kuhava doma. Ko kuhava, so to ponavadi kakšne testenine, solata, meso in preprosta priloga. Ko jeva doma, se trudiva, da so obroki čimbolj zdravi, saj se zavedava, da jesti zunaj ni vedno najbolj optimalno za naše zdravje. Seveda za posebne priložnosti pripravljava tudi bolj zahtevne jedi, a med tednom za to enostavno zmanjka časa. Misliva, da se oba strinjava, da oba zelo dobro kuhava, česar se lotiva / si zadava, še nikoli ni bilo nič slabo.

 

Katere so vajine 3 najljubše kulinarične izkušnje v Sloveniji?

Bova odgovorila takole: od obdobja do obdobja se tole malce spreminja. Najine najljubše izkušnje so tiste, kjer ne le da štimajo osnovni dejavniki, ki jih gostje načeloma z obiskom v restavraciji pričakujemo. Naju navduši tisto nekaj več, malenkosti, kjer gostje vemo, da smo zaželjeni (kljub temu, da sva mlada). Navdušijo naju ljudje, ki restavracijo živijo globlje kot samo delo, ki ga opravljajo. Ljudje, od katerih se lahko kaj naučiva in to poneseva med druge. Ceniva trdo delo gostincev in jih zares zares globoko spoštujeva!
Najinih nekaj top izkušenj, ki bi jih priporočala vsem:
– Restavracija Podfarovž (Vipava)
– Vila Majda (Osp)
– Faladur (Vipava)
– Birdie (Ljubljana)
– Breg (Ljubljana)
– Dvorec Gregorčič (Šmarjeta)
– Bro’Sis (Maribor)
-Antica (Grosuplje)
– Na Kurenu (blizu Vrhnike)

 

 

V katero restavracijo se redno vračata?

Če bi izpostavila eno restavracijo je to Restavracija CUBO na Šmartinski c. 55 v Ljubljani. Zakaj?
Restavracija deluje že 10 + let, mnenja sva, da so lahko marsikomu v vzor. Imajo izvrstno ekipo, pričarajo ti čudovit zmenek, sestanek, druženje s prijatelji, dogodek, praktično karkoli. Osebje je izredno podkovano in najbolj pomembno, hrana je bila vedno do sedaj po najinem mnenju vrhunska!  Da restavraciji na tako dolgi rok uspe obdržati vse to na enem mestu, potem se verjetno strinjamo, da nekaj delajo prav. Kot sami radi rečejo: gostje vedo, po kaj pridejo v CUBOta.

 

Sta imela kje zares slabo izkušnjo s hrano?

Obiskala sva preko 300 različnih restavracij po Sloveniji in ja, imela sva tudi slabo izkušnjo.

 

Kaj naredita, če vama izkušnja/hrana ni všeč, pa ste se dogovorili za promocijo?

Preprosto, s Tino imava določene kriterije, katerim more restavracija, da se pojavi na najinem profilu, ustrezati. Nikoli nama ni bila prioriteta denar, pomembni so nama ljudje, ki naju spremljajo – njihovo zaupanje. V kolikor restavracija ne izpolni kriterijev, se pogovoriva z odgovornimi osebami, jih z najinim mnenjem usmeriva in skušava pomagati. V samem začetku sva se odločila, da namen najinega profila ni blatenje – od tega je odvisnih preveč lačnih ust. Podajava predloge, nisva kritika, definitivno pa, kar objaviva, v to verjameva in najmanj povprečen gost z obiskom ne bi smel biti razočaran. Seveda pa vpliva na dnevne spremembe nimava, napake se dogajajo in s tem ni nič narobe, tako na najini strani kot na strani gostincev.

 

 

Sedaj, ko vesta, kako izgleda to delo (ustvarjanje na družbenih omrežjih), kaj vaju je najbolj presenetilo?

Najbolj naju je presenetilo ravno to, da lahko od tovrstnega ustvarjanja vsebin živiva in se imava obenem lepo. Družabna omrežja vsem nam ponujajo nešteto možnosti. Samo pomislite, koliko koristnih informacij nam dajo socialna omrežja? Ne morava trditi, da so socialna omrežja le pozitivna, je pa tako kot vse stvar posameznika, kako bo nek “medij” izkoristil sebi in drugim v prid. Vsekakor ti socialna omrežja dajo tudi določeno odgovornost, česar se skušava v vsakem trenutku zavedati. Ena najina napačna odločitev ima lahko vpliv na življenje drugih in tega nikakor ne gre zanemariti. Kdor naju pozna, ve, da nama je bilo vedno mar za ljudi.

 

Kako za svoj profil Gremo jest izbereta restavracije, ki jih prikažeta?

Misliva, da sva toliko vpeta v svet kulinarike, da restavracija najde naju ali pa restavracijo po naključju najdeva midva. Na poti sva praktično ves čas in ob tem imava ves čas odprte oči in res želiva pokazati tisto, kar določen kraj ponuja. Vsekakor nama je raznolikost zelo pomembna, zato se trudiva ves čas ponujati nekaj novega vsem, ki naju spremljajo.

 

Kje si najbolj želita jesti v prihodnosti?

Definitivno imava na “bucket listi” oba eno neizpolnjeno željo – Ana Roš, torej Hiša Franko. Greva pa korak za korakom. Definitivno sva prepričana, da prideva tudi do tja in še dlje. Zavedati pa se moramo, da je to ime slovenski kulinariki dalo ogromno – daleč od tega, da je edina. Jo pa zelo spoštujeva.

 

Kje se vidita čez 5 let?

Hecno, včasih ne veva, kje bova jutri, zato nekih dolgoročnih planov razen družina, dom, nimava. Ne želiva si obstati, iz dneva v dan si želiva postati najboljša verzija sebe. Torej učenje, delo in izpopolnjevanje.

Hitrih 5:

Najljubše mesto: Ljubljana, tuje New York
Najljubša jed: Pizza in goveji karpačo
Najljubši jezik: slovenščina in angleščina
Najljubše prevozno sredstvo: avtomobil
Najljubša restavracija: nimava samo ene

 

Tini in Tomažu lahko v želji za dobrimi idejami, kam “Gremo jest”, sledite na njunem Instagramu TUKAJ in Tik Tok profilu TUKAJ. 

 

 

Foto: Tomaž in Tina, Gremo jest – osebni arhiv

PREBERITE ŠE: Slovenski par, ki potuje okoli sveta, dela na poti in je zaradi Tik Toka zaslovel v Savdski Arabiji #INTERVJU

To so restavracije z Michelinovim priznanjem, ki jih morate obiskati na prihajajočem Tednu restavracij

Bliža se jesenski Teden restavracij. Tokrat boste po ugodnejši ceni lahko preizkusili tudi restavraciji, ki sta prejeli Michelinovo zvezdico!

Nova Michelinova priznanja

Izšla je nova izdaja vodnika Michelin Guide Slovenia za leto 2022. Slovenija ima eno restavracijo z dvemi Michelinovimi zvezdicami, devet restavracij z eno michelinovo zvezdico in 48 restavracij, ki jim je Michelin podelil priznanje v treh različnih kategorijah. Teden restavracij. 

Še vedno je najvišje priznanje v Sloveniji, dve Michelinovi zvezdici, v rokah Hiše Franko, s priznano mojstrico Ano Roš na čelu. Po eno zvezdico so si spet prislužile restavracije Hiša Denk (kuharski mojster Gregor Vračko), Pri Lojzetu (kuharski mojster Tomaž Kavčič), Dam (kuharski mojster Uroš Fakuč), Atelje (kuharski mojster Jorg Zupan) in Gostišče Grič (kuharski mojster Luka Košir).

Na novo so Michelinovo zvezdico pridobili:

  • COB, chef Filip Matjaž
  • Hiša Linhart, chef Uroš Štefelin
  • Milka, chef David Žefran
  • Restavracija Strelec, chef Igor Jagodic

Kar 48 restavracij je prejelo eno od priznanj v treh posebnih kategorijah. Šest restavracij je prejelo priznanje BIB GOURMAND, ki pomeni dobro razmerje med ceno in kakovostjo. Šest restavracij je prejelo priznanje MICHELIN GREEN STAR, ki pomeni zavzemanje za ohranjanje okolja in iznajdljivost pri uporabi trajnostnih praks v vsakodnevnem delu. Kar 36 restavracij pa je prejelo priznanje THE PLATE MICHELIN, ki ga prejmejo restavracije kot priznanje za sveže surovine, skrbno pripravljen in dober obrok.

V Sloveniji imamo veliko dobrih restavracij.

Jesenski Teden restavracij 2022

Namen Tedna restavracij je približati visoko kulinariko vsakemu gostu in brbončice popeljati na vznemirljivo potovanje po ugodnejši ceni. Teden restavracij se zgodi dvakrat leto – spomladi in jeseni. Rezervacije za jesenski teden, ki se bo odvil med 14. in 23. oktobrom, se odprejo 3. oktobra. 

V Ljubljano in na Gorenjsko po okuse z Michelinovo zvezdico

Teden restavracij bo zagotovo zadovoljil zahtevne goste in poskrbel za nepozabno kulinarično potovanje. Obe našteti restavraciji imata le nekaj prostih terminov, zato pohitite z izborom in pričakujte, da se boste za termin morali prilagoditi. A obljubimo, da je vredno.

Restavracija Strelec, ki jo vodi kuharski mojster Igor Jagodic, vas bo navdušila z unikatno atmosfero na vrhu grajskega stolpa in inovativnimi, sodobnimi okusi na estetsko dovršenih krožnikih.

Seveda je še veliko slovenskih restavracij, ki si tokrat ali zelo kmalu zaslužijo vašega obiska. Če jih boste obiskali (v Tednu restavracij ali kadarkoli drugič) in jih ovekovečili na družbenih omrežjih, ne pozabite označiti @Vandraj.si ali #vandraj, da lahko vaše izkušnje delimo z našimi bralci in sledilci. Sledite nam na https://www.instagram.com/vandraj.si/

 

Foto: Unsplash

PREBERITE ŠE: Prekmurje: Rajhov recept za langaš, paprikaš in bezgov sladoled

Lokali svetovno znanih modnih hiš

Hrana in moda sta že dolgo povezani. V trgovinah s konceptom že nekaj časa strežejo kavo, mnogo restavracij pa zahteva posebna pravila oblačenja. Nekatere uspešne modne znamke so se podale tudi v svet gostinstva ter hrani in pijači dodale modni pečat. Stilsko dovršene kavarne in šik restavracije v lasti velikih modnih hiš so prava paša za oči, prav tako privlačni pa so tudi njihovi fini obroki.

Izbrali smo najbolj modne gurmanske postojanke.

#1 Luce by Prada, Milano

cafeprada

#2 Thomas’s Cafe at Burberry, London

thomass-burberry

#3 Vogue Cafe, Moskva

vogue-cafe

#4 Ralph’s, Pariz

ralf

#5 Ceresio 7 by DSquared2

dsquared

#6 Beige at Chanel, Tokio

chn

#7 Ralph’s Coffee, New York

ralff

#8 Vanitas at Palazzo Versace, Avstralija

vers

#9 Rose Bakery, Comme des Garcons, London

kome

#10 GQ Bar, Dubai

gq09

#11 Armani Ristorante, New York

armani

#12 Dior, Saint Tropez

dior

Foto: arhiv restavracij

Kako na potovanjih jesti čim bolj lokalno?

Hrana na potovanjih igra veliko vlogo, saj preko obrokov spoznavamo lokalno tradicijo in kulturo, seveda pa nam nudi tudi velik užitek. Če želiš poskusiti res pravo lokalno kuhinjo pa moraš seveda jesti tam, kjer jedo lokalci. Pripravili smo nekaj nasvetov, kako in kje na potovanjih najti čim bolj avtentične jedi.

#1 Najbolj preprosto: vprašaj lokalce!

Tako boš informacije izvedel iz prve roke. Vprašaj jih, kje najraje jedo in tako zagotovo ne boš pristal v kakšni turistični pasti.

#2 Poskusi enak obrok v več restavracijah

Ni vsaka kuhinja odlična in ni vsak obrok dober. Vendar pa včasih kakšne jedi preprosto ne znajo pripraviti in če naletiš na napačno restavracijo še ne pomeni, da je jed v resnici slaba. Zato sploh, ko gre za tradicionalne jedi, jed poskusi v več restavracijah.

KJE v Rimu jedo lokalci? Preberi tu <—

hrana_shutterstock_121578847

#3 V hotelu povprašaj po obroku za zaposlene

Hoteli velikokrat pripravijo univerzalne obroke, ki nimajo kaj dosti skupnega z lokalno hrano. Zato lahko brez zadržkov vprašaš hotelskega kuharja, če ti lahko pripravi nekaj lokalnega.

HRANA, ki je ne smeš zamuditi v Riu! <—

#4 Za dobro hrano moraš včasih potovati malce dlje

Najboljša restavracija ni vedno v centru mesta in včasih moraš biti za dober obrok pripravljen odpotovati malce dlje. Zato upoštevaj lokalce in si privošči foodie izlet.

#5 Na meniju izbiraj med predjedmi

Tako boš za nizko ceno hitro našel okus tradicije države, v kateri se nahajaš. Samo pomisli na španske tapase, ostrige v Seattlu in francoske gosje paštete!

OBVEZNA postojanka v Sarajevu. <—

hrana_shutterstock_379857460

Foto: Shutterstock

Kam v Rovinju na dobro kosilo in večerjo?

Največji užitek za gurmane je sproščeno uživanje v gostoljubju, ljubeznivosti in strokovnosti, s katero domačini popeljejo skozi njihovo predstavo o gastronomskem doživetju. Tokrat bomo v paleti najboljših restavracij v Rovinju uživali v izobilju gastro ponudbe in neponovljivih okusih.

1. Barba Danilo

Je restavracija, ki je v Rovinju postavila nove standarde, nahaja pa se v sklopu malega družinskega kampa Ulika. Morda se sliši nenavadno, da te pošiljamo po gastronomski užitek v kamp, ampak vse ti bo postalo jasno, ko boš vstopil v prijeten ambient. Nenavadne kombinacije okusov ne bodo razoračarale niti najbolj zahtevnega gurmana. Četudi slediš klasičnim okusom, v restavraciji ne boš zapostavljen. Zagotovo pa Barba Danilo ni naslov, če so v tvojem ožjem izboru le pica in čevapčiči.

Polari 5, Rovinj, tel: +385 52 830 002, www.barbadanilo.com

2. Blù

Če iščeš izkušnjo, za katero bi želel, da ti za vedno ostane v spominu, obišči restavracijo Blu. Nahaja se severno od centra, vzdolž plaže Borik. Obisk te restavracije priporočamo ob večernih urah, ko svetloba luči krasi staro mestno jedro. Če želiš osupniti spremljevalko, poskušaj rezervirati mizo na sami plaži, le malo od morja. Jedilnik v glavnem bazira na mediteranski kuhinji z istrskim podpisom in bogatim izborom domačih in tujih vin.

Val del Lesso 9, Rovinj, tel: +385 52 811 265, www.blu.hr

3. Feral

Ta družinska restavracija se nahaja v vasi Kukuletovica, ki je oddaljena pet kilometrov iz centra Rovinja v smeru Pule, v bližini kampa Veštar. Skrita očem, je restavracija pravo odkritje za vse ljubitelje domače kuhinje. Družina Deković že vrsto let z veliko ljubezni in truda pripravlja domače testenine, v kreativnih kreacijah in izpeljankah, ki temeljijo na tradicionalnih ribjih in mesnih jedeh.

Cocaletto 27, Rovinj, tel: +385 52 829 070 www.feral.incroatia.info

4. Konoba Jure

Konoba Jure je netipična rovinjska restavracija, ki se nahaja v naselju Lacosercio in je od centra mesta oddaljena le 10 minut hoje. Na to restavracije verjetno ne boš naletel po naključju, vendar ko jo boš našel, ti ne bo žal. Konoba ponuja prijetno vzdušje stran od poletne gneče. Pozabi na običajne menije in prisluhni priporočilo šefa. Zagotovljena sveža ponudba temelji na tradicionalni istrski kuhinji, svežih ribah in mesu. In ne zamudi zrezka z zelenim poprom ali gobami.

Cademia 22, Rovinj, tel: +385 52 813 397

5. Monte

V srcu samega Rovinja, tik pri cerkvi Sv. Eufemije stoji Monte. Zakonski par Đekić s polno ljubezni in truda snujeta menije, ki se zlahka primerjajo s ponudbo najboljših restavracij. Njune ustvarjalne jedi na navdihujoč način prepletajo okusi istrske in mednarodne kuhinje. Na videz običajni sestavine so oplemenitene z domiselnostmi tega posebnega para in končni izdelek se bo na tvojem krožniku odražalo kot umetniško delo. Restavracija Monte se že nekaj let zapored uvršča na sezname najboljših restavracij na Hrvaškem.

Montalbano 75, Rovinj, tel: +385 52 830 203, www.monte.hr

monte

 

Tako! Za hrano smo poskrbeli. Za prenočitev v Rovinju pa predlagamo Hotel Vila Lili, ki je super izbira v Rovinju. V stanovanjski četrti, a vendar v bližini morja in ostalih hotelov, se nahaja ta mali hotel. 17 sob predstavlja točno tisto, kar si želeli za svoj oddih in tvojo družino, pa tudi za hišnega ljubljenčka.

vila_lili_11250_vandraj

rovinj_shutterstock_384664336

vilalili7

Foto: Arhiv restavracij

Kje v Rimu jedo lokalci?

Prestolnica Italije je polna arhitekure in mode, definitivno pa je Rim tudi prestolnica gurmanskih razsežnosti. Italija je znana po svoji družinski tradiciji, ki vedno vključuje zelo zelo dobro hrano in tvoja rimska izkušnja ne sme biti nič drugačna. Da bi se izognil turističnim pastem in ob tvojem naslednjem obisku večnega mesta zares dobro jedel, smo ti pripravili seznam petih restavracij, ki jih priporočajo lokalci.

#1 Flavio al Velavevodetto se ponaša le s pet zvezdičnimi kritikami. Stoji na vogalu ob Testacciu in ker je malce skrita, vanjo ne zaide veliko turistov. Znana je po svoji tradicionalni italijanski kuhinji iz domačih sestavin, še posebno priljubljen pa je njihov cacio e pepe, testenine s pekorinom in črnim poprom. Za prste obliznit!

flavio-outside

#2 Ginger je restavracija z zdravo prehrano na ulici Via Borgognona, ki se nahaja blizu Španskih stopnic. Lokal, v katerega je svojih milijon in pol evrov vložil celo modni velikan Bulgari, ponuja božanski karpačo iz hobotnice z limonino majonezo, ribe s češnjevimi paradižniki, olivami in svežim italijanskim origanom in še in še. Tu si napaseš oči in brbončice, tvoje telo pa doživi ekspresni detoks.

ginger

#3 La Cimbella ima svoja vrata odprta blizu Panteona, vanjo pa vedno lahko zaviješ po zagotovljeno odličen obrok. Tu boš jedel kot pravi Rimljan, saj ponujajo tradicionalne starorimske jedi kot so jagnjetina z ocvrtimi artičokami in drugo mehko meso. Restavracija slovi tudi po domačem vzdušju ter prijaznem osebju.

villa

#4 La veranda stoji v Palazzo della Rovere, ki datira v davno leto 1480. Slovi po čudovitem arhaičnem stropu z oboki ter odlični hrani, za katero pa je treba odšteti malenkost več. Za malce ugodnejši obrok priporočamo obisk restavracije v nedeljo, ko ponujajo okusno kosilo že za 15€.

la-veranda-interior

#5 La cucina dell’anima oziroma kuhinja z dušo (in za dušo) se večinoma vrti okrog tradicionalnih jedi iz Puglie, zvezda menija pa je unikatno zasnovana sladica. Tiramisu, ki si ga namreč sestaviš sam, privablja celo lokalne jedce, ki so seveda vešči izdelave tiramisuja ter dobro vedo, kakšnega okusa mora biti.

soul

Te mika Rim? Našli smo odlično in ugodno ponudbo za obisk tega romantičnega mesta.

Buon appetito!

Foto: arhiv restavracij

Vse pravice pridržane. Vandraj 2016. Pogoji spletne strani Piškotki COPYRIGHT © 2016 MODERNA VENTURES SA, VIA RONCO NUOVO 11B, 6949 COMANO, ŠVICA.